EKSPERCI

dr Beatricze Andrzejewska

dr Beatricze Andrzejewska

Wiceprezes Zarządu ds. Programowych, Dyrektor Programowy Centrum Eksperckiego - Przywództwo i Szkoły Trenerów Biznesu IBD, Senior Konsultant/ Senior Trener
Doktor psychologii, doświadczony trener, konsultant, metodyk oraz autorka wielu programów szkoleniowo-rozwojowych w IBD Business School (d. Instytut Rozwoju Biznesu). Wcześniej pracownik naukowy w Zakładzie Psychologii Pracy i Organizacji Instytutu Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2003-2006 wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Od 2006 roku pracuje w IBD. Pełni funkcje Wiceprezesa ds. Programowych, Dyrektora Programowego Centrum Eksperckiego - Przywództwo oraz Szkoły Trenerów Biznesu.
dr Anna Bugalska

dr Anna Bugalska

Wiceprezes Zarządu ds. Doradztwa i Badań Organizacyjnych, Dyrektor Programowy Centrum Eksperckiego - Zarządzanie Kapitałem Ludzkim, Senior Konsultant/ Senior Trener
Doktor ekonomii w zakresie nauk o zarządzaniu. Od ponad 20 lat specjalizuje się w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Przez 15 lat pracowała na stanowiskach menedżerskich w międzynarodowych korporacjach. Jest cenionym ekspertem HR, trenerem, coachem. W 2002 roku została zaliczona do grona 10 najlepszych dyrektorów personalnych w Polsce (finalista konkursu Dyrektor Personalny Roku). Od wielu lat doradza osobom zarządzającym w międzynarodowych korporacjach, firmach państwowych, urzędach w najtrudniejszych sprawach dotyczących zarządzania ludźmi.
Włodzimierz K. Buśkiewicz

Włodzimierz K. Buśkiewicz

Prezes Zarządu IBD Business School i Polskiej Fundacji Badań nad Zarządzaniem, Senior Konsultant/ Senior Trener
Praktyk biznesu z wieloletnim stażem na kluczowych stanowiskach menedżerskich. Absolwent psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wszechstronne doświadczenie zarządcze zdobył pracując między innymi jako dyrektor zarządzający Instytutu Rozwoju Biznesu oraz Polskiej Fundacji Badań nad Zarządzaniem, a także dyrektor handlowy Herbapolu Lublin SA (Grupa Polpharma), dyrektor sprzedaży i działu obsługi klienta Masterlink Express Sp. z o.o. (Grupa Poczty Szwedzkiej) oraz National On-trade Manager IDV Poland (DIAGEO).
Waldemar Czachorowski

Waldemar Czachorowski

Senior Konsultant/ Senior Trener
Absolwent Politechniki Warszawskiej (1987), magister inżynier organizacji systemów produkcyjnych; dydaktyk akademicki, trener kadr kierowniczych, prezes zarządu firmy szkoleniowo-doradczej, wcześniej dyrektor ds. finansowych i kierownik administracyjny. Od kilku lat współpracuje z IBD Business School jako senior konsultant i senior trener. Doświadczenie doradcze obejmuje m.in. tworzenie atmosfery dla wprowadzania zmian, budowę strategii, niwelowanie oporów wewnętrznych, a także projektowanie i wdrażanie zmian, coaching metodyczny, budowę zespołów, rachunkowość zarządczą, controlling, budżetowanie, restrukturyzację organizacyjną.
Mira Dziedzic-Hanc

Mira Dziedzic-Hanc

Wiceprezes Zarządu ds. Komercyjnych, Senior Konsultant/ Senior Trener
Praktyk biznesu z kilkunastoletnim doświadczeniem. Ekspert w dziedzinie zarządzania kapitałem ludzkim. Od 2005 roku Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Programowy Instytutu Rozwoju Biznesu (od 2015 r. - IBD Business School), wcześniej dyrektor programowy Działu - Przywództwo i Umiejętności Menedżerskie. Od 2012 roku - Wiceprezes Zarządu ds. Komercyjnych.Współpracowała przy przygotowaniu i wdrażaniu projektów doradczych, rozwojowych i szkoleniowych dla wielu firm, w tym takich, jak: Grupa Lotos SA, Telekomunikacja Polska SA, Philip Morris Polska SA, AVON Cosmetics Polska Sp. z o.o., PKP CARGO SA, PZU SA, PKO BP SA, Grupa Żywiec SA, Cefarm Śląski.
Michał Dziekoński

Michał Dziekoński

Senior Konsultant/ Wykładowca
Twórca i zarządzający Business Games Institute – pierwszej w Polsce organizacji zajmującej się adaptacją tzw. serious games do działań marketingowych i sprzedażowych. W ramach BGI zarządza także projektami Product Management Academy oraz Marketing ROI Consulting. Doświadczony menedżer marketingu i strategii, przez kilkanaście lat był odpowiedzialny za zarządzanie marketingiem i markami w jednej z firm Grupy Siemens w Polsce; realizując szereg programów międzynarodowych, m.in. jako interim ekspert w centrali Siemens Westinghouse w Orlando (USA).
dr Katarzyna Dziewanowska

dr Katarzyna Dziewanowska

Konsultant, Wykładowca, Trener
Adiunkt, Katedra Marketingu, Wydział Zarządzania, Uniwersytet Warszawski. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, w 2008 roku obroniła prace doktorską na temat lojalności konsumentów na rynku telefonii komórkowej. Od tego czasu pracuje na WZ UW i prowadzi zajęcia w formie ćwiczeń, wykładów i konwersatoriów na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych z różnych obszarów zachowań konsumenckich i marketingu, w tym relacyjnego, usługowego, instytucjonalnego i międzynarodowego. Podczas zajęć wykorzystuje aktywne metody nauczania: dyskusje, analizy studium przypadku i projekty.
Krzysztof Groszyk

Krzysztof Groszyk

Senior Konsultant/ Senior Trener
Absolwent Politechniki Warszawskiej, studia doktoranckie odbył w Instytucie Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej tej uczelni. Ukończył profesjonalne kursy trenerskie i coachingowe. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu umiejętności kierowniczych, negocjacji, technik sprzedaży i obsługi klienta. Doświadczony menedżer i trener. Pracował m. in. na stanowisku Regional Sales Managera, następnie National Trainer w CPC -Best Foods (Knorr, Hellmannís, Amino). Najpierw jako trener wewnętrzny Działu Sprzedaży CPC szkolił handlowców w kraju i za granicą z technik sprzedaży i negocjacji, a następnie menedżerów sprzedaży z metod zarządzania zespołem handlowców w terenie.
Robert Gruszczyński

Robert Gruszczyński

Senior Konsultant/ Trener
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Berlinie i Szkoły Filmowej w Łodzi z wieloletnim stażem na kluczowych stanowiskach menedżerskich. Właściciel firmy doradczej WILLIAMS. Doświadczenie zdobył pracując między innymi jako Dyrektor Zarządzający agencją reklamową Red Cell Polska czy Business Development Director telewizyjnej firmy Endemol. O sobie mówi: „Jestem poznaniakiem, ale większość życia spędziłem w Warszawie. Praktykowałem u Emmericha i Wajdy, ale moim oczkiem w głowie były filmy dokumentalne. Opiekowałem się kilkudziesięcioma markami, a najwięcej serca włożyłem w IBM (Powodzenia Polsko!), Prince Polo i Alfa Romeo.
Jolanta Hanc

Jolanta Hanc

Senior Konsultant/ Senior Trener
Z wykształcenia polonistka, absolwentka podyplomowych studiów: Zarządzanie i Marketing na SGH oraz Profesjonalny Trener Biznesu w Akademii Koźmińskiego i Instytucie Rozwoju Biznesu (obecnie: IBD Business School), certyfikowany Trener Treningu Zastępowania Agresji, mediator, asesor sesji Assessment Development Centre. Praktyk biznesu z wieloletnim stażem, ma ponad 20 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach, gdzie odpowiadała za kształtowanie, podnoszenie wiedzy oraz kompetencji pracowników. Jako konsultant doradza klientom biznesowym w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim.
dr Agnieszka Kacprzak

dr Agnieszka Kacprzak

Konsultant, Wykładowca, Trener
Adiunkt, Katedra Psychologii i Socjologii Zarządzania, Wydział Zarządzania, Uniwersytet Warszawski. Ukończyła studia w zakresie zarządzania i marketingu, w 2009 r obroniła doktorat na temat segmentacji rynku młodzieżowego w Polsce pod kątem kryteriów społeczno-kulturowych. Posiada dwanaście lat doświadczenia w prowadzeniu wykładów, ćwiczeń, konwersatoriów i seminariów na różnych typach studiów z dziedziny zachowań konsumenckich, socjologii, marketingu i HR. Entuzjastka stosowania nowoczesnych metod aktywnego włączania uczestników zajęć w ich przebieg oraz uczenia przez doświadczenie.
Małgorzata Klimowicz

Małgorzata Klimowicz

Senior Konsultant/ Senior Trener
Absolwentka Zarządzania i Marketingu Politechniki Lubelskiej. Dyplomowany trener biznesu, certyfikowany trener NLP, Certyfikowany Trener Zastępowania Agresji, mediator, coach, asesor AC/DC/DLC. Menedżer, praktyk z kilkunastoletnim doświadczeniem, odpowiedzialna za rozwój pracowników, HR. W latach 2001-2002 członek zarządu TNOiK, Oddział w Lublinie. W latach 2005-2007 w Arteria S.A. była odpowiedzialna za rekrutację i rozwój kompetencji menedżerów oraz specjalistów w ramach prowadzonych projektów dla takich firm jak: UPC Polska Sp. z o.o., ING Nationale Nederlanden, Amplico Life, Deutsche Bank, Raiffeisen Bank, AmRest Sp. z o.o., Wydawnictwa: Helion S.A., Verlag Dashofer Sp. z o.o., Bertelsmann Media Sp. z o.o., Raabe, Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.
dr Magdalena Kwiatkowska

dr Magdalena Kwiatkowska

Konsultant
Menedżer marketingu i sprzedaży oraz ekspert w obszarze consumer health/otc., posiada stopień doktora nauk o zdrowiu (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu), ukończone studia CIM, jest wykładowcą na UAM w Poznaniu. Ponad 13-letnie doświadczenie zawodowe zdobyła pracując na różnych stanowiskach w marketingu dla takich firm, jak: Biofarm Sp. z o.o., Phytopharm Klęka SA, Jelfa SA, MSD Polska, Roche Consumer Health.
Katarzyna Ładniak-Grońska

Katarzyna Ładniak-Grońska

Dyrektor Programów Marketingowych, Senior Konsultant/ Senior Trener
Psycholog i ekonomista, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej, a także szkoły „Profesjonalny Trener Biznesu” House of Skills oraz Studium współpracy zespołowej i dynamiki procesów grupowych Grupy TROP. Obecnie jest w trakcie certyfikacji IIC. Jej pasja to dzielenie się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z obszaru psychologii społecznej i marketingu w duchu uczenia przez doświadczenie, stosując aktywne i nowoczesne formy pracy z grupą, m. in.: ABIs (art based initiatives), elementy grywalizacji. Łączy wiedzę marketingową z podejściem psychologicznym i gruntowną wiedzą ekonomiczną.
Agnieszka Łakińska

Agnieszka Łakińska

Senior Konsultant/ Senior Trener
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Master of Business Administrationa University of Illinois at Urbana-Champagne i Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczony menedżer, konsultant. i coach. Ekspert w dziedzinie zarządzania efektywnością i rozwojem liderów oraz w obszarze rozwiązań HRM. Realizowała projekty w organizacjach międzynarodowych oraz lokalnych na terenie Polski, Ukrainy, Rosji i Kazachstanu. Realizuje projekty związane z oceną potencjału i rozwojem efektywności liderów, zarządzaniem talentami, projektowaniem i prowadzeniem Assessment/ Development Centre.
dr Diana Malinowska

dr Diana Malinowska

Senior Konsultant/ Senior trener
Psycholog organizacji, prowadzi badania naukowe nad zjawiskiem pracoholizmu wśród polskich menedżerów. Specjalizuje się w opracowywaniu narzędzi do oceny kompetencji pracowników. Szkoli z szeroko rozumianego rozwoju umiejętności pracowniczych, m.in. komunikacji, asertywności, pracy zespołowej, rozwiązywania konfliktów, psychologii pracy i organizacji, metod diagnozy twórczości. Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Pracowni Emocji i Motywacji w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Elżbieta Mytych

Elżbieta Mytych

Dyrektor Programowy Centrum Eksperckiego - Strategia i Zarządzanie, Senior Konsultant/ Senior Trener
Jest absolwentką studiów magisterskich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (specjalizacja teoria ekonomii) i EMBA Wharton Business School, University of Pennsylvania. Posiada certyfikat Project Manager (metodyka Prince2 Practitioner) i Black Belt (metodyka Lean 6Sigma). Od 1996 do 2011 roku pełniła najwyższe funkcje managerskie (poziom C i C-1) z obszaru zarządzania strategicznego, finansowego i operacyjnego w korporacjach sektora telekomunikacyjnego (T-MOBILE i NETIA) oraz finansowego (PIONEER TFI, ING, WARTA i AXA).
dr Jan Nowak

dr Jan Nowak

Dyrektor Programów MBA w IBD Business School, Senior Konsultant/ Senior Trener
Doktor w zakresie nauk o organizacji i zarządzaniu (Uniwersytet Warszawski), dyrektor Programów MBA w IBD Business School. Były profesor zwyczajny (full professor) Uniwersytetu Nowego Brunszwiku (University of New Brunswick) w Kanadzie, Uniwersytetu Południowego Pacyfiku (University of the South Pacific) na Fidżi oraz Uniwersytetu Europy Środkowej (Central European University) w Budapeszcie. Profesor wizytujący na wielu innych uniwersytetach zagranicznych. Specjalizuje się w marketingu i biznesie międzynarodowym, dziedzinach, w których ma wieloletnie międzynarodowe doświadczenie akademickie, szkoleniowe, administracyjne i konsultingowe nabyte podczas pracy w szkołach biznesu.
Dariusz Opierowiec

Dariusz Opierowiec

Dariusz Opierowiec - Dyrektor Programowy Centrum Eksperckiego - Sprzedaż i Marketing, Senior Konsultant
Absolwent Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ekspert i konsultant w obszarze sprzedaży i marketingu. Od czerwca 2016 roku Dyrektor Programowy Centrum Eksperckiego Sprzedaż i Marketing w IBD Business School. Doświadczony manager z 23-letnim stażem w międzynarodowych korporacjach, takich jak Unilever, Diageo, Pernod Ricard, w randze Członka Zarządu, Dyrektora Zarządzającego, Dyrektora Sprzedaży, Dyrektora ds. Projektów Rozwojowych w sektorze FMCG.
Iwona Ostrowska

Iwona Ostrowska

Senior Konsultant/ Senior Trener
Absolwentka psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II oraz Master of Business Administrationa dla kadry HR na Akademii Leona Koźmińskiego. Doświadczony menedżer, coach i konsultant. Ekspert w dziedzinie pozyskiwania i zarządzania projektami unijnymi oraz w obszarze rozwiązań HRM. Zarządzała jednym z najbardziej efektywnych zespołów w obszarze pozyskiwania i realizacji projektów dla przedsiębiorców dofinansowanych z EFS. Realizuje projekty związane z budową modeli kompetncyjnych, Assessment/ Development Center, zarządzaniem talentami, budową testów kompetencji, w tym sytuacyjnych testów decyzyjnych.
Beata Pietrzykowska-Stachnik

Beata Pietrzykowska-Stachnik

Senior Konsultant/ Senior Trener
Absolwentka wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, studiów podyplomowych na KUL oraz licznych szkoleń, m.in. w obszarze budowania wizerunku pracodawcy czy nowoczesnych narzędzi rekrutacji. Od początku kariery zawodowej związana z obszarem HR. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy zarówno w polskich, jak i w międzynarodowych przedsiębiorstwach na stanowiskach Dyrektora HR/ Dyrektora Departamentu/ Biura. Pracowała dla takich organizacji, jak Business Power Systems, Kredyt Bank, Warta ( TUIR Warta i TUnŻ Warta), Bank Zachodni WBK.
Ewa Suchorzebrska-Bębenek

Ewa Suchorzebrska-Bębenek

Senior Konsultant/ Trener
Praktyk biznesu, 20 lat doświadczenia w HR w dużej międzynarodowej firmie z branży FMCG. Odpowiedzialna za tworzenie i wdrożenie polityki szkoleń i rozwoju pracowników w całej organizacji, w tym rozwijanie kompetencji przywódczych kadry menedżerskiej, tworzenie i wdrażanie programów szkoleniowych oraz prowadzenie szkoleń wewnętrznych. Działania w obszarze rozwoju pracowników obejmowały zbudowanie i wdrożenie modelu kompetencji, koordynowanie procesu oceny potencjału, diagnoza kompetencji (sesje AC/DC), tworzenie planów sukcesji, budowanie i wdrożenie programów rozwojowych dla talentów w organizacji oraz nadzorowanie realizacji procesu oceny rocznej w całej organizacji.
Paweł Szabelewski

Paweł Szabelewski

Konsultant
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (fizyka) i SGH (zarządzanie). Przez ponad 12 lat związany był z korporacją Mars Inc. (Masterfoods), gdzie pracował na wielu stanowiskach menedżerskich w działach personalnym, sprzedaży i badań rynku. Zajmował się projektami zarówno dla oddziału firmy w Polsce, jak i dla jednostek z regionu Europy Środkowej. Był odpowiedzialny między innymi za projektowanie organizacji, a także wartościowanie stanowisk pracy. Doświadczenia w pracy działu HR zdobywał, będąc odpowiedzialnym za systemy motywacyjne, wynagrodzenia, relacje pracownicze w dużych międzynarodowych zespołach oraz proces rekrutacji i rozwoju kadry menedżerskiej.
Beata Wiernicka-Bełz

Beata Wiernicka-Bełz

Trener/ Konsultant
Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Leona Koźmińskiego. Ukończyła również Polsko-Niemieckie Studium Menadżerskie „Nowoczesne Zarządzanie Zasobami Ludzkimi”. Doświadczony menedżer, dyrektor HR, trener i konsultant. Specjalista w zakresie budowania i wdrażania rozwiązań HRM. Zespoły, którymi kierowała lub których była członkiem, efektywnie wykorzystywały nowoczesne metody i narzędzia HR, przyczyniając się do wzrostu poziomu motywacji pracowników i poprawy relacji międzyludzkich, zapewniając przy tym najwyższy standard usługi. Doświadczony i certyfikowany trener biznesu (Akademia Trenerów Biznesu SET).
Grzegorz Truszewski

Grzegorz Truszewski

Senior Konsultant
Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Związany z IBD Business School od 2008 roku. W tym czasie miał okazję zarządzać projektami na rynku polskim i europejskim dla największych polskich i zagranicznych firm, m.in. ABB, Alior Banku, Banku Pocztowego, Deutsche Banku, T-Mobile, Enea, Grupy Lotos, Makro Cash & Carry, PKN Orlen i wielu innych. Najbardziej zainteresowany jest diagnozą zarówno jednostek, jak i systemów w organizacji.
Andrzej Zabawa

Andrzej Zabawa

Konsultant, Trener, Coach
Absolwent Akademii Pomorskiej, kierunki – filozofia i komunikacja społeczna oraz pedagogika. Ukończył także Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Podyplomowe Studia z Zakresu Coachingu w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy i program Executive MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. Coach z certyfikatem CFC oraz PCD Noble Manhattan Coaching akredytowany w IIC. Praktyk biznesu z wieloletnim doświadczeniem.
prof. Piotr Olaf Żylicz

prof. Piotr Olaf Żylicz

Konsultant ds. projektów naukowych, Senior Konsultant/ Senior Trener/ Coach
Doktor psychologii organizacji, od kilkunastu lat realizujący projekty konsultingowe dla biznesu. Pracuje również jako trener, głównie w obszarze kompetencji zarządczych, oraz jako coach. Jest akredytowanym mentorom i egzaminatorem Noble Manhattan Coaching na wszystkich kursach NMC dla najwyższej kadry menedżerskiej, konsultantem w International Institute of Coaching. Autor ponad 40 prac naukowych oraz wielu specjalistycznych publikacji. Jest Zastępcą Dyrektora ds. Akademickich w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej i wykładowcą Executive MBA.
 

Formularz zgłoszeniowy

  • Aby zamówić szkolenie zamknięte wypełnij formularz. Doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez IBD Business School Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciela serwisu IBD.pl w celu świadczenia oraz ewaluacji zamówionych usług oraz akceptuję Regulamin serwisu.
    Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych przez Polską Fundacja Badań nad Zarządzaniem oraz IBD Business School Sp. z o.o. (zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r., Dz. U. z dn. 29.10.1997 r.).

Formularz zgłoszeniowy - doradztwo i badania

  • Aby zamówić usługę doradczą IBD Business School wypełnij formularz. Doradca wkrótce skontaktuje się z Tobą.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez IBD Business School Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciela serwisu IBD.pl w celu świadczenia oraz ewaluacji zamówionych usług oraz akceptuję Regulamin serwisu.
    Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych przez Polską Fundacja Badań nad Zarządzaniem oraz IBD Business School Sp. z o.o. (zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r., Dz. U. z dn. 29.10.1997 r.).
template_PageSubMenu_doradztwo_badania.php