Wykładowcy, konsultanci i trenerzy IBD

Ewa Mentel

trener

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, biegły sądowy Sądu Okręgowego w Katowicach z zakresu psychologii. Ma certyfikat AKADEMII MISTRZÓW TRENINGU GE Mentor Kraków – Profesjonalnej Szkoły Trenerów Biznesu.

Jest trenerem biznesu (poziom mistrzowski VI European Qualification Framework), specjalizującym się w psychologii menedżerskiej i klinicznej, z doświadczeniem dydaktycznym i naukowo-badawczym zdobytym w latach 1987- 1997 w Uniwersytecie Śląskim. Od 1994 roku skoncentrowana na zastosowaniach psychologii menedżerskiej w praktyce. Ma doświadczenie zawodowe w doradztwie personalnym (od roku 1997 konsultant Doradztwa Kadrowego CENZUS) oraz w służbach HR w branży budowlanej (kierownik Działu Rekrutacji i Szkolenia w Mostostal Zabrze Holding S.A. w latach 2001 – 2002). Specjalizuje się w szkoleniach dla handlowców i kadry kierowniczej różnych firm.

Twórca projektów szkoleniowych realizowanych dla handlowców, pracowników działu obsługi oraz menedżerów.  Prowadzi szkolenia z kompetencji miękkich od 1997 roku, m. in. z negocjacji, komunikacji, technik rozwiązywania konfliktów, motywowania oraz autoprezentacji. Specjalizuje się w szkoleniach dla handlowców i kadry kierowniczej różnych firm (szkolenia prowadzone w latach 1994-2009 m.in. dla: TP S.A. Berker Polska sp. z o o.; Saint-Gobain Securit HanGlas Polska sp. z o. o., GZE w Gliwicach, Polskich Sieci Elektroenergetycznych – Południe w Katowicach, BGŻ w Katowicach, Kancelarii Adwokackiej Ślązak (zaprojektowanie i wdrożenie systemu ocen okresowych), Zapór i Partnerzy w Katowicach, GBPBP Projprzem S.A. w Gliwicach, Polpharma S.A. Fudżitsu Siemens, Blue Media, Eurobank S.A., Thyssen Krupp System Engeeniering Gdańsk, American Express, SKOK Stefczyka). Od 1998 roku zajmuje się również doradztwem organizacyjnym.