Wykładowcy, konsultanci i trenerzy IBD

Andrzej Zabawa – trener/ coach/ konsultant

Absolwent Akademii Pomorskiej, kierunki – filozofia i komunikacja społeczna oraz pedagogika. Ukończył także Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Podyplomowe Studia z Zakresu Coachingu w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy i program  Executive MBA w Instytucie  Nauk Ekonomicznych PAN. Coach z certyfikatem CFC oraz PCD Noble Manhattan Coaching akredytowany w IIC.

Praktyk biznesu z wieloletnim doświadczeniem. Pracował kilkanaście lat na stanowiskach menedżerskich związanych ze sprzedażą oraz zarządzaniem firmą w branży farmaceutycznej (PGF), FMCG oraz usługowej, obecnie właściciel zarządzający średniej wielkości call center. Od 2009 współpracuje z Instytutem Rozwoju Biznesu. Prowadził szkolenia m.in. dla PZU Życie, Bank Pocztowy, Makro, PZU SA, BZWBK, Poczta Polska, mBank, PKP Intercity, Natur House.

Główne kompetencje szkoleniowe związane są z obszarami obsługi klienta, sprzedaży i obsługi klienta przez telefon, organizacji i zarządzania w call center, komunikacji, zarządzania zespołem, coachingu, zarządzania zmianą, budowania relacji, polityki, jakości, doskonaleniem umiejętności społecznych, motywacji i kreatywności.

Charakteryzuje się otwartością na ludzi i na zmiany, determinacją w działaniu, pogodnym usposobieniem, nastawieniem na cel.

Specjalizacja doradcza: zarządzanie, sprzedaż