Letnia Akademia HR

Termin i lokalizacja Warszawa, 17.06.2015 - 17.06.2015

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu REKRUTACJI, MOTYWACJI, ROZWOJU bądź ZARZĄDZANIA, porozmawiać z osobami z branży, wymienić się doświadczeniami zawodowymi, to zapraszamy do udziału w Letnich warsztatach w Akademii HRNews, które odbędą się 17 czerwca 2015 w Warszawie. Wśród prowadzących m.in. dr Anna Bugalska, dyrektor Działu Doradztwa i Badań Organizacyjnych oraz dyrektor Centrum Kompetencyjnego – Zarządzanie Kapitałem Ludzkim w IBD Business School.

Każdy z uczestników spotkania będzie miał możliwość:

  • aktywnego udziału w panelu dyskusyjnym z udziałem HR-owców i przedstawicieli takich firm jak Poczta Polska, Telewizja Polska, Microsoft czy AXA Polska, dotyczącym efektywności biznesowej działań HR (godz. 9:00-10:25)
  • udziału w 2 warsztatach w ciągu jednego dnia – do wyboru:

 

Warsztat I (godz. 10:45 – 13:15)

MamaMia! złowiliśmy Talent! – czyli o trudnej sztuce rekrutacji Talentów do organizacji

W programie tego warsztatu m.in. o rekrutacji wewnętrznej i zewnętrznej w pozyskiwaniu Talentów do organizacji, o sztuce połowu Talentów– zatrudnianie postaw, uczenie umiejętności, o angażowaniu talentów w kulturze Innowacyjni i Przędsiębiorczy w AXA.
„Kim jesteś?” – całkiem nowe, indywidualne podejście do motywacji z wykorzystaniem „Reiss Motivation Profile”

Warsztat z wykorzystaniem Reiss Motivation Profile (RMP) – nowego na polskim rynku narzędzia do pomiaru i analizy motywacji. Podczas warsztatu pokazane zostanie jak w prosty i przejrzysty sposób określić motywację i potrzeby pracowników oraz rozpoznać ich potencjał i zaplanować rozwój.

Jak obudzić motywację pracowników do osiągania rzeczy niezwykłych?

Uczestnicy tego warsztatu dowiedzą się m.in. jak skłonić pracownika, aby budował markę i prestiż swojej firmy, jak stawiać i skutecznie osiągać swoje cele – nie tylko zawodowe, jak zwiększyć skuteczność działania pracowników wykorzystując ich kompetencje wzrostowe.

Dlaczego pracownik pracuje najgorzej jak umie? – Narzędzia do strategii ZZL

W programie m.in. źródła codziennych ograniczeń w funkcjonowaniu organizacji – symptomy problemów, projektowanie procesu diagnozy modelem Cel – Efekt (M. Bennewicz), diagnozowanie naturalnych barier w rozwoju firmy metodą HPI (Human Performance Improvement), poszukiwanie dopasowanych usprawnień, budowanie wieloletniej strategii zarządzania ludźmi w organizacji oraz strategia ZZL w kontekście procedur, postaw, kultury organizacyjnej.

 

Warsztat II (godz. 14:00 – 16:30)

Wywiad kompetencyjny efektywnym i dostępnym narzędziem selekcji

W programie warsztatu m.in. znaczenie kompetencji w skutecznym funkcjonowaniu pracownika w firmie, rozumienie kompetencji i narzędzia ich identyfikacji, dostępność skutecznych narzędzi selekcji kompetencji, wywiad kompetencyjny – charakterystyka i sposób przeprowadzania.
Human focus design. Nowoczesne narzędzia angażowania i motywowania pracowników

W programie m.in. przegląd technik grywalizacyjnych i stojących za nimi motywatorów, analiza procesu zarządzania efektywnością „z” i „bez” zastosowania technik rywalizacyjnych, przygotowanie procesu HR pod grywalizację.
Rozwijanie pracowników w oparciu o trafnie określone potrzeby

Uczestnicy tego warsztatu dowiedzą się m.in. kiedy i jakie metody wpierania
rozwoju stosować (szkolenia, coaching, mentoring i inne), jak wykorzystać metodę my View 360 do trafnego stawiania celów w coachingu i programach dedykowanych rozwojowi menedżerów, jakie narzędzia psychometryczne wspierają stawianie celów, samoświadomość i rozwój (ich zalety i ograniczenia).

Cele i wskaźniki w dziale HR

W programie warsztatu m.in. rola HR w realizacji strategicznych i operacyjnych celów firmy, projektowanie interwencji HR wpływających na wzrost wskaźników biznesowych, sposoby mierzenia efektywności procesów HR.

 

Miejsce: Millenium Plaza, al. Jerozolimskie 123A, Warszawa

Termin: 17 czerwca 2015 r. , godz. 9.00 – 16.30

IBD Bisiness School jest partnerem wydarzenia.

Organizator: Akademia HRnews         Współorganizator: Bonus Systems

Powrót...

Najbliższe wydarzenia

Skontaktuj się z nami

Programy otwarte

Projekty zamknięte dla firm

Przetargi