Największe wydarzenie HR-owe w Polsce już w październiku

W dniach 7-8 października odbędzie się pierwsza edycja Human Capital Economy CEE Congress. Do Warszawy zjadą eksperci z całej Europy Środkowo-Wschodniej, by dyskutować o problemach gospodarki europejskiej i roli kapitału ludzkiego w budowaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw. Będzie to największe wydarzenie HR-owe i ekonomiczne w Polsce.

 

Human Capital Economy CEE Congress to nowy, ważny punkt na mapie wydarzeń ekonomicznych w Polsce. Kongres stanowi platformę dialogu na temat kluczowych dla Europy wyzwań i okazję do wypracowania odpowiednich rozwiązań. Jak przekonują organizatorzy, to wyjątkowe wydarzenie, bo po raz pierwszy koncentruje się na wykorzystaniu kapitału ludzkiego.

– Gospodarka Polski, ale także całej Europy Środkowo-Wschodniej ma przed sobą wiele nowych wyzwań. Postępujące zmiany w zakresie zarządzania i funkcjonowania przedsiębiorstw, zmiany społeczne czy problemy demograficzne, to czynniki wymagające dyskusji i wypracowywania nowych rozwiązań, które pozwolą gospodarce dynamicznie działać i rozwijać się. Wierzymy, że znaczącą rolę dla rozwiązania tych problemów i możliwości wzmocnienia przewagi konkurencyjnej gospodarek, stanowi umiejętne wykorzystanie kapitału ludzkiego. Dlatego tym obszarom poświęcone będą główne dyskusje podczas kongresu – mówi Tomasz Misiak, Wiceprzewodniczący Rady Programowej Human Capital Economy CEE Congress.

W ramach Human Capital Economy CEE Congress odbędą się panele dyskusyjne, debaty oksfordzkie, a także prezentacje case-studies. W programie wydarzenia znalazły się tematy: Migracja jako wyzwanie zarządzania kapitałem ludzkim, Narodowe modele zarządzania – jako szansa na międzynarodowy sukces, Edukacja i kariera ludzi młodych, Polityka ekonomiczna państwa i przedsiębiorstw.

W projekt zaangażowały się kluczowe osobistości z niemal wszystkich sektorów polskiej i europejskiej gospodarki. m.in.: Prof. Jerzy Hausner, Pedro Pereira da Silva (Country Manager, Jeronimo Martins Polska), Grażyna Piotrowska-Oliwa (Prezes Zarządu, Virgin Mobile), Jarosław Sroka (Partner, CEED Institute), Adam Sawicki (Prezes Zarządu, T-Mobile Polska), Kinga Piecuch (Prezes Zarządu, SAP Polska), Tomasz Hanczarek (Prezes Zarządu, Work Service SA) i wielu innych ekspertów, polityków, liderów biznesu i praktyków zarządzania zasobami ludzkimi.

Na czele Rady Programowej Human Capital Economy CEE Congress stanęli między innymi:

  • Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP,
  • Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej,
  • Prof. UW dr. hab. Jacek Męcina, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej,
  • Grzegorz Hajdarowicz, Prezes Rady Nadzorczej, GREMI Media,
  • Tomasz Misiak, Prezydent Rady Nadzorczej, Work Service SA.

Kongres odbędzie się w dniach 7-8 października w warszawskim hotelu Sheraton. Głównym Partnerem Strategicznym tego wydarzenia jest Work Service SA, a współorganizatorem i Patronem Honorowym Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej. Do grona współorganizatorów włączyli się także: Rzeczpospolita, CEED Institute i MMC Polska.

 

IBD Business School jest patronem honorowym wydarzenia.

 

Powrót...