Nowy portal dla przedsiębiorców

Portal „StrategieiBiznes.pl” jest przeznaczony dla przedsiębiorców, zwłaszcza ze średniej i wyższej kadry zarządczej firm typu PHB (privately held business, tj. przedsiębiorstw prywatnych). Powstał w październiku 2014 r. i jest kontynuacją miesięcznika „Strategie Biznesu”, wydawanego od III 2012 r. do III 2014 r. przez Wydawnictwo Wiedza i Praktyka. Zespół redakcyjny i założenia dotyczące charakteru publikacji, pozostały niezmienne.

Ambicją redakcji jest wznoszenie polskich liderów biznesu na najwyższy – strategiczny poziom zarządzania oraz poszerzanie ich horyzontów. Ma to być możliwe dzięki dostarczaniu czytelnikom pogłębionych, wysoce merytorycznych artykułów z obszarów: zarządzania, finansów, IT, kadr, prawa, marketingu i sprzedaży. Ich wyróżnikiem ma być mówienie o rzeczach trudnych, w sposób łatwy i zrozumiały.

W ciągu roku od uruchomienia portalu jego najciekawszymi publikacjami mają się stać:

  • pogłębione analizy,
  • przekrojowe raporty,
  • eksperckie prognozy,
  • najnowsze trendy.

– Chcemy kontynuować dotychczasowy profil naszego pisma i utrzymać wysoki poziom, z jakiego było znane papierowe wydanie „Strategii Biznesu” – informuje Lidia Zakrzewska, wydawca tytułu. – Póki co jednak portal jest naszym hobby, ale wkładany w niego wysiłek jest naszym zdaniem wart zachodu. Rynek zalewają powierzchowne informacje. My zamierzamy się wyróżnić tym, co stanowiło dotąd naszą siłę i przysparzało nam czytelników oraz uznanie fachowców – pogłębionymi, specjalistycznymi treściami. Nasze teksty mają dostarczać liderom biznesu takich informacji, które ułatwią im podejmowanie kluczowych – strategicznych decyzji dotyczących rozwoju i ekspansji ich firm. Planujemy opisywać co robi konkurencja na świecie, jakie są trendy i kierunki w poszczególnych branżach etc. Jesteśmy przekonani, że polscy przedsiębiorcy mają mnóstwo atutów, żeby wygrywać na wysoce konkurencyjnym, zmiennym rynku. Ale nie mają czasu, żeby na bieżąco skanować terabajty informacji. Dla nich będziemy się specjalizować w ważnych treściach o charakterze strategicznym dla biznesu. 

Instytut Rozwoju Biznesu z prawdziwą przyjemnością wita nowy portal, życząc Redakcji powodzenia w realizacji bardzo ambitnych planów i wielu, wielu czytelników. Zgadzamy się z Wydawcą, że na powierzchownych informacjach trudno budować realistyczne, ale i odważne plany i podejmować trafione strategiczne decyzje.

Zapraszamy do lektury: http://strategieibiznes.pl/

Powrót...