Rozpoczął się nabór do pierwszych edycji szkoleń PLP i APLP – programów z przywództwa, opartych na międzynarodowej praktyce i badaniach

Eksperci Instytutu Rozwoju Biznesu przygotowali dwa nowe programy dla ambitnych menedżerów, którzy chcą wiedzieć, jak w trudnych czasach lepiej zarządzać firmą, działem, projektem lub zespołem. Szkolenia Performance Leadership Program (PLP) i Advenced Performance Leadership Program (APLP) powstały po gruntownym przeanalizowaniu najnowszej  międzynarodowej wiedzy, praktyki wielu globalnych korporacji i  z uwzględnieniem specyfiki polskiego biznesu.

Autorzy programów – konstruując poszczególne moduły – wykorzystali wyniki specjalistycznych  polskich i zagranicznych badań, które pokazują, w jakim kierunku powinno zmierzać nowoczesne kształcenie menedżerów. Niestabilność ekonomiczna na światowych rynkach, utrzymująca się z niewielkimi przerwami od końca 2008 roku wymusza jakościowe zmiany w tej edukacji. Umiejętność podejmowania szybkich, trudnych decyzji, a jednocześnie zdolność budowania odważnych i śmiałych wizji to podstawowa kompetencja menedżera, determinująca nie tylko jego rolę w funkcjonowaniu organizacji, ale i sposób postrzegania przez zespół podwładnych czy charakter współpracy. Dobra pozwala osiągać cele także w nienajlepszych czasach. Inne drogi, nie oparte na rzeczywistym przywództwie i dobrym współdziałaniu są albo zbyt kosztowne, albo prowadzą do celu długą i krętą drogą.

Powrót...