Seminarium Executive Talent Executive Development

Termin i lokalizacja Warszawa, Ambasada Brytyjska, 06.10.2015 - 06.10.2015

IBD Business School i Brytyjsko-Polska Izba Handlowa 6 października w siedzibie Ambasady Brytyjskiej zorganizowały seminarium eksperckie w ramach partnerskiej współpracy. Jej głównym celem jest wspieranie rozwoju kadry menedżerskiej w Polsce poprzez promowanie programów MBA, opartych na brytyjskich standardach edukacyjnych. Seminarium „Executive Talent – Executive Development” było poświęcone tematowi rozwoju kadr zarządzających, w tym głównie rozwoju talentów menedżerskich.

 

 

W seminarium uczestniczyli głównie członkowie grupy HR skupionej wokół Izby (Human Resources Policy Group). Prelegentami byli: Natalia Pisarek z Deloitte Consulting SA, Marcin Rosochocki z firmy Arthur Hunt Search & HR Consulting oraz prof. Jan Nowak z IBD Business School. W panelu dyskusyjnym, oprócz ww. osób, wzięli udział Piotr Pysiak z IBD Business School oraz Adam Piekarski z Arthur Hunt Executive Search.

Podczas seminarium ogłoszono rozpoczęcie współpracy między IBD i BPCC, w ramach której program IBD Executive MBA jest promowany przez Izbę wśród swoich członków. Ogłoszono także zasady przyznawania stypendiów dla studentów tego programu. Stypendium jest wspólnie ufundowane przez IBD i BPCC i obie organizacje ustalają kryteria ich przyznawania, a wspólna komisja dokonuje wyboru stypendystów.

 

W swoim wystąpieniu prof. Nowak (nz.) mówił o wyzwaniach stojących przed firmami, które już odczuwają, a będą odczuwać jeszcze bardziej, trudności w obsadzaniu wysokich stanowisk menedżerskich. Wiąże się to z trzema trendami: globalizacją (firmy międzynarodowe rekrutują talenty menedżerskie globalnie, konkurując z firmami lokalnymi), demografią (ok. połowy obecnych menedżerów szczebla top executive w krajach rozwiniętych przejdzie w najbliższych latach na emeryturę) oraz słabymi programami rozwoju talentów w firmach. W tym kontekście prof. Nowak wskazał na rolę programów Executive MBA w rozwoju talentów menedżerskich, zwracając uwagę na to, jak cechy i umiejętności decydujące o potencjale menedżerskim i przywódczym są rozwijane poprzez kształcenie EMBA.

Zobacz sprawozdanie z seminarium na stronie BPCC.

 

 

Powrót...

Najbliższe wydarzenia

Skontaktuj się z nami

Programy otwarte

Projekty zamknięte dla firm

Przetargi