Szkolenia online w IBD Business School

Szkolenia online a szkolenia stacjonarne

Szkolenia online, co pokazuje doświadczenie z pierwszych miesięcy lockdownu, mogą, jak się wydaje, w dużej mierze zastąpić stacjonarne formy kształcenia. W szczególności odnosi się to do tzw. miękkich umiejętności i kwalifikacji nietechnicznych. Prawdopodobnie jednak, gdy sytuacja epidemiczna wróci do normy, obie te formy kształcenia na nowo znajdą swoje miejsce na rynku szkoleniowym. Ponieważ obie stacjonarna i online – mają swoje wady i zalety. I w perspektywie raczej będą się wzajemnie uzupełniały, niż zastępowały.

Szkolenia online optymalizują czas i koszty, pozwalają nie czekać na „lepsze czasy”. Są, jako pokazuje praktyka, szansą na to, by firmy mogły utrzymać się na rynku czy zmniejszać straty, a pracownicy – by mieli możliwość kontynuacji rozwoju zawodowego. Zaś stacjonarne szkolenia to przede wszystkim wymiana doświadczeń między uczestnikami, żywa dyskusja w oderwaniu od codzienności w pracy lub domu. A przede wszystkim – możliwość warsztatowego nabycia konkretnych umiejętności, sprawdzenia swoich kompetencji.

Z pewnością, edukacja to ten obszar gospodarki, który już od wielu lat w mniejszym lub większym stopniu korzystał z różnych form zajęć zdalnych. E-learning i blended learning na dobre przecież weszły do tradycyjnych metod kształcenia. Najbliższe miesiące pokażą, jak czas pandemii na trwale zmieni sposoby i metodykę kształcenia, w tym dla dorosłych. Pierwsze obserwacje potwierdzają, że najlepiej do kształcenia on-line przygotowane są uczelnie i i właśnie rynek szkoleń biznesowych. Dziś w Polsce ponad 30% pracowników różnych branż wykonuje swoje obowiązki zdalnie z domu. A w krajach bardziej rozwiniętych – około 40%.

 

szkolenia online

pixabay

Szkolenia online w IBD Business School, czyli 4+1+3

szkolenia on-lineJak zatem pracujemy? Przede wszystkim dzielimy dzień szkoleniowy na dwa moduły – przedobiedni i poobiedni. Po czterech godzinach zajęć jest godzinna przerwa na obiad i następnie jeszcze trzy godziny.

Co ważne, w trakcie pracy, na bieżąco, prowadzący i uczestnicy szkolenia wspólnie ustalają krótkie przerwy na relaks czy kawę. Przerwa w zajęciach może być także zrobiona na życzenie któregoś z uczestników, jeśli będzie on miał pilną potrzebę przerwania pracy. Wszak w domu naszej uwagi mogą wymagać inni domownicy, w szczególności dzieci czy seniorzy.

Na szkolenia online, za wyjątkiem szkoleń z finansów i ładu korporacyjnego, udzielamy 10% rabatu.

Zapraszamy do  uważnego przestudiowania naszego kalendarza szkoleń otwartych. Kilkumiesięczne onlajnowe doświadczenie IBD Business School potwierdza, że jest spore zainteresowanie ofertą zdalnego kształcenia, że trenerzy i wykładowcy nad wyraz sprawnie przeszli na nowy tryb prowadzenia zajęć. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Działem Szkoleń Otwartych. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w godzinach od 9.00 do 17.00.

Polecana lektura:

Czy Assessment Center można przeprowadzić zdalnie?

 

KONTAKT

  • Programy otwarte: tel. 695 330 033, szkoleniaotwarte@ibd.pl
  • Projekty zamknięte dla firm (doradztwo, szkolenia, coaching): tel. 695 330 161 kontakt@ibd.pl

 

Powrót...