Współpraca z Uniwersytetem Południowego Pacyfiku na Fidżi

IBD Business School nawiązała współpracę z Graduate School of Business, działającą przy Uniwersytecie Południowego Pacyfiku (University of the South Pacific – USP). Jest to uniwersytet regionalny z główną siedzibą na Fidżi, utworzony przez 12 krajów wyspiarskich południowego rejonu Oceanu Spokojnego.

Graduate School of Business prowadzi między innymi programy MBA w całym regionie Południowego Pacyfiku. Współpraca z IBD Business School, przewidziana w „Memorandum of Understanding” obejmuje takie obszary, jak wymiana studentów, wymiana kadry dydaktycznej, wspólne badania naukowe, wzajemne przyjmowanie grup studentów w ramach International Study Tours,  wspólne organizowanie seminariów i szkoleń menedżerskich, oraz wspólne występowanie o granty na działalność międzynarodową.

Pierwszym krokiem w ramach tej współpracy jest zorganizowanie przez IBD Business School i Graduate School of Business warsztatów  nt. Modern Data Analytics, które odbędą się w stolicy Fidżi, mieście Suva, we wrześniu tego roku. Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z możliwościami technik Rapid Miner, Hadoop i Apache Spark używanymi w analityce biznesowej i systemach typu Big Data Mining.

 

Zobacz więcej: 

 

Kilka migawek z Fidżi

Autor zdjęć: prof. Jan Nowak

 

Powrót...