Certified Assessor for Assessment & Development Centre (CAADC) – kurs dla asesorów

Zapraszamy na najbliższą edycję certyfikowanego kursu dla asesorów assessment centre i development centre. Doświadczenie konsultantów IBD Business School z ostatnich lat pokazuje, że szkolenia i usługi doradcze mogą odbywać się zdalnie. Nie wpływa to na ich jakość i efektywność. Ważne jest tylko, aby przed rozpoczęciem zajęć szczegółowo przemyśleć cele i korzyści dotyczące wszystkich etapów danego projektu. I dokładnie je zdefiniować. A także poinformować uczestników, jakie będą stosowane narzędzia. Przykładem są choćby sesje assessment center online.

Zgłoszenie udziału w kursie online:

Certified Assessorfor Assessment & Development Centre – kurs dla asesorów

Assessment Center online – to, co najważniejsze

Okazuje się, że jeśli obie strony procesu (szkoleniowego czy doradczego) znają i aprobują podstawowe zasady, które go regulują, to otrzymujemy bardzo dobre rezultaty. W przypadku metody assessment center takimi determinującymi efektywność kształcenia czynnikami – zdalnego i tradycyjnego – są światowe standardy zawarte w międzynarodowych wytycznych.

assessment center online

Obraz PublicDomainPictures z Pixabay

 

Szerzej o tym, jak się przeprowadza assessment center online w swoim artykule pisze Włodzimierz Buśkiewicz, prezes zarządu IBD Business School. Jest on wieloletnim praktykiem z doświadczeniem w realizacji sesji AC/DC zarówno szkoleniowych, jak i w projektach doradczych. Zapraszamy do lektury. Warto, naszym zdaniem, dowiedzieć się, jak przebiega taki proces właśnie z perspektywy konsultanta, który pracował z grupami assessmentowymi z różnych branż. Wykształcił już spore grono profesjonalnych asesorów assessment i development center.

Najświeższe doświadczenia społeczne i biznesowe, choć trudne, nieoczekiwane, budzą zrozumiały lęk. Unaoczniają większości z nas, jak proste w użytkowaniu są różne, powszechnie dostępne platformy internetowe. I jak bardzo w procesie kształcenia może być przydatny smartfon czy nawet zwykły telefon.

Dodajmy tylko, że aby takie zdalne zajęcia były wartościowe pod względem merytorycznym i, oczywiście, satysfakcjonujące, w dniu zajęć nie należy prowadzić żadnych innych równoległych domowych działań. Lepiej jest też przełożyć ważne rozmowy telefoniczne na później. Potrzebne są bowiem spokój, koncentracja i motywacja. I koniecznie należy robić, w ustalonym z konsultantem trybie, przerwy na relaks czy posiłek. A przed zajęciami zdalnymi warto sprawdzić, czy w miejscu pracy będzie dostatecznie cicho i czy nie zabraknie nam czystych kartek i piszących długopisów:) Powodzenia!

Ważne linki: Szkolenia on-line  Usługi doradcze

assessment center on-line

Szczegółowe informacje: szkoleniaotwarte@ibd.pl, tel. 695 330 033, 695 119 911

 

Powrót...