Executive MBA. Studia, które warto ukończyć. Wywiad z prof. Janem Nowakiem

Polecamy lekturę wywiadu, który redakcja naszego serwisu przeprowadziła z prof. Janem Nowakiem, Dyrektorem Programów MBA w IBD Business School. Wcześniej prof. Nowak był kierownikiem wielu uczelnianych  programów MBA, które realizowały ośrodki akademickie m.in. w Kanadzie i na Fidżi. Tematem rozmowy są studia MBA, a w szczególności Executive MBA.

Executive MBA studiaStudia MBA a alternatywne formy kształcenia menedżerów

Powszechna wiedza o studiach MBA wśród potencjalnych kandydatów jest, jak się wydaje, dość powierzchowna. A decyzja o podjęciu takich studiów i wybór konkretnego programu muszą być dobrze przemyślane. Często bowiem w istotny sposób determinują przyszłą karierę absolwentów studiów w biznesie, w tym w zarządzaniu. Zapytaliśmy prof. Jana Nowaka, który większość lat swojej akademickiej biografii poświęcił kształceniu na poziomie MBA na zagranicznych uczelniach, przede wszystkim o to, jakie korzyści daje ukończenie tych studiów na poziomie Executive MBA. Pytaliśmy także o kryteria, jakimi powinni się kierować kandydaci w wyborze programów MBA, oraz dlaczego w Polsce takie studia, jak Executive MBA, warto studiować po polsku.

Interesowała nas także opinia prof. Jana Nowaka na temat alternatywności studiów Executive MBA w odniesieniu do innych form kształcenia dla menedżerów. Oto jej fragment: Unikalną pozycję studiów Executive MBA wśród zarówno programów uniwersyteckich, jak i szkoleniowych – mówi prof. Jan Nowak – można skwitować następującą konstatacją: są to najbardziej praktyczne studia wśród studiów akademickich, a zarazem najbardziej akademickie wśród programów szkoleniowych!”

Zapraszamy do przeczytania wywiadu zarówno te osoby, które rozważają kontynuację kształcenia na poziomie MBA, jak i te, które inwestują w rozwój swoich pracowników właśnie w postaci studiów Executive MBA.

Studia Executive MBA. Dlaczego warto je ukończyć? Wywiad z prof. Janem Nowakiem

Miejsce zajęć Executive MBA

Zajęcia w ramach studiów MBA, które prowadzi IBD Business School wraz z partnerami uczelnianymi (Uniwersytet SWPS i Buckinghamshire University) odbywają się w Green Park Conference Centre (Serock nad Zalewem Zegrzyńskim). Ośrodek jest doskonale wyposażony i spełnia wszelkie funkcje kampusu.  Ma odpowiednie sale dydaktyczne, bazę noclegową i restaurację. Ponadto, Green Park jest położony w pięknym leśnym otoczeniu w bezpośredniej bliskości Zalewu Zegrzyńskiego.

Powrót...