Dlaczego warto ukończyć studia Executive MBA? Wywiad z prof. Janem Nowakiem

Polecamy lekturę wywiadu, który redakcja naszego serwisu przeprowadziła z prof. Janem Nowakiem, Dyrektorem Programów MBA w IBD Business School. Wcześniej prof. Nowak był kierownikiem wielu uczelnianych  programów MBA, które realizowały ośrodki akademickie m.in. w Kanadzie i na Fidżi. Tematem rozmowy są studia MBA, a w szczególności Executive MBA.

Executive MBA studiaPowszechna wiedza o studiach MBA wśród potencjalnych kandydatów jest, jak się wydaje, dość powierzchowna. A decyzja o podjęciu takich studiów i wybór konkretnego programu muszą być dobrze przemyślane. Często bowiem w istotny sposób determinują przyszłą karierę absolwentów studiów w biznesie, w tym w zarządzaniu. Zapytaliśmy prof. Jana Nowaka, który większość lat swojej akademickiej biografii poświęcił kształceniu na poziomie MBA na zagranicznych uczelniach, przede wszystkim o to, jakie korzyści daje ukończenie tych studiów na poziomie Executive MBA. Pytaliśmy także o kryteria, jakimi powinni się kierować kandydaci w wyborze programów MBA, oraz dlaczego w Polsce takie studia, jak Executive MBA, warto studiować po polsku.

Interesowała nas także opinia prof. Nowaka na temat alternatywności studiów Executive MBA w odniesieniu do innych form kształcenia dla menedżerów. Oto jej fragment: Unikalną pozycję studiów Executive MBA wśród zarówno programów uniwersyteckich, jak i szkoleniowych – mówi prof. Jan Nowak – można skwitować następującą konstatacją: są to najbardziej praktyczne studia wśród studiów akademickich, a zarazem najbardziej akademickie wśród programów szkoleniowych!”

Zapraszamy do przeczytania wywiadu zarówno te osoby, które rozważają kontynuację kształcenia na poziomie MBA, jak i te, które inwestują w rozwój swoich pracowników właśnie w postaci studiów Executive MBA.

Studia Executive MBA. Dlaczego warto je ukończyć? Wywiad z prof. Janem Nowakiem

 

Powrót...