Warsztaty dla menedżerów. Praktyka zarządzania i negocjacji

Zapraszamy na najbliższe edycje zaawansowanych szkoleń dla menedżerów: Rising Leaders Program (RLP), High Performance Leadership (HPL) i Advanced Negotiation Program. Te programy – praktyczne warsztaty dla menedżerów –  cieszą się uznaniem na rynku przede wszystkim ze względu na warsztatowy charakter zajęć. Uczestnicy nie tylko uczą się nowych umiejętności zarządczych, ale także mają możliwość uzyskania obiektywnej oceny już posiadanych kompetencji. Otrzymują wskazówki, które z nich mają opanowane w należytym stopniu, a które wymagają dodatkowej pracy.

Odpowiedzialność menedżerawarsztaty dla menedżerów

Bycie menedżerem (liderem, przywódcą) oznacza potrójną odpowiedzialność, ujmując rzecz w skrócie: wobec organizacji, zespołu i wobec siebie. Menedżer, jeśli chce się odnaleźć w tej roli, musi nieustannie się dokształcać. Praktyka zarządzania jest bowiem niezwykle dynamiczna, zmienna. Wymaga umiejętnego reagowania tu i teraz. Dlatego z dużą dozą krytycyzmu i autorefleksji należy podchodzić do tzw. sprawdzonych schematów, sposobów itp. Udział w szkoleniach jest cenną możliwością porównania swojej praktyki zarządczej z doświadczeniem innych menedżerów, okazją, by przy współudziale profesjonalnego trenera zmierzyć się z problemami, które nastręczają najwięcej kłopotów w codziennej pracy.

Menedżer w zasadzie w każdej branży musi mieć opanowane na dobrym lub bardzo dobrym poziomie kilka podstawowych umiejętności. Wśród nich są: zarządzanie zespołem, kierowanie realizacją projektu, reagowanie na zmiany i ich wdrażanie oraz – co jest szczególnie ważne – dbanie o rozwój pracowników. Tu chodzi o takie działania, w tym dotyczące motywowania i budowania zaangażowania, które sprawiają, że pracownik czuje się ich ważnym podmiotem, że odbiera je jako potrzebne, a nie narzucone.

Oferowane przez IBD Business School ww. szkolenia z przywództwa są adresowane do tych menedżerów, którzy odpowiedzialnie odnoszą się do potrzeb podwładnych – członków zespołów, którymi kierują, i rozumiejących swoje miejsce i rolę w firmie.

Zobacz więcej: szkolenia z przywództwa

 

Powrót...