Współpraca między IBD Business School i BPCC

IBD Business School i Brytyjsko-Polska Izba Handlowa podpisały umowę o partnerskiej współpracy, której głównym celem jest wspieranie rozwoju kadry menedżerskiej w Polsce poprzez promowanie programów MBA, opartych na brytyjskich standardach edukacyjnych. Izba, na podstawie  Memorandum of Understanding, już aktywnie uczestniczy w promowaniu wśród swoich członków programu IBD Executive MBA, który został opracowany wspólnie z brytyjską Ashridge Business School.

Obie partnerskie instytucje, British-Polish Chamber of Commerce (BPCC) i IBD Business School, utworzyły fundusz stypendialny dla studentów podejmujących studia IBD Executive MBA. Fundusz jest adresowany do członków Izby. Stypendium w wysokości 12.000 PLN na osobę będzie udzielane najlepszym kandydatom, według kryteriów  wspólnie ustalonych przez BPCC i IBD. W każdym naborze (jesiennym i wiosennym) przyznanych będzie do 3 stypendiów.

6 października IBD i PBCC, we współpracy z Ambasadą Brytyjską w Warszawie i w jej siedzibie, zorganizowały seminarium eksperckie pt. Executive Talent – Executive Development dla jednej z grup roboczych działających w ramach Izby – Human Resources Policy Group. Oprócz wystąpień ekspertów i panelu dyskusyjnego, na seminarium były przedstawione cele współpracy między IBD i BPCC, charakterystyka programu IBD Executive MBA oraz zasady przyznawania stypendiów dla studentów tego programu.

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, działająca od 1992 roku, jest jedną z największych tego typu organizacji w Polsce – skupia obecnie ok. 400 członków korporacyjnych, organizacji, w których łącznie pracuje do 200 000 osób. Misją Izby jest wspieranie handlu i inwestycji bezpośrednich pomiędzy Polską i Wielką Brytanią poprzez dostarczanie informacji handlowych, rozwijanie relacji biznesowych między oboma krajami oraz niesienie pomocy firmom prowadzącym działalność gospodarczą na ich terytorium.

PROGRAM EXECUTIVE MBA

Powrót...