Szkolenie z finansów – podstawy. Sprawdź najbliższe terminy

Szkolenie z finansów dla niefinansistów obejmuje podstawowy zakres usystematyzowanej wiedzy niezbędnej do podejmowania decyzji finansowych. Jest adresowane w szczególności do osób, które w codziennej pracy muszą podejmować decyzje finansowe w ramach swoich stanowiskowych uprawnień. Dla każdego menedżera podstawowa wiedza z finansów przedsiębiorstwa jest niezbędna. Bez niej nie można odpowiedzialnie zarządzać firmą, działem, zespołem projektowym.

Sprawdź najbliższe terminy

 

szkolenie z finansów podstawy

Obraz Colin Behrens z Pixabay

Prowadzenie projektów, nawet tych na niewielką skalę, czy kierowanie działem w firmie wymaga podstawowej wiedzy z finansów. Chodzi o taką ich znajomość, która pozwala decydentowi rozumieć skutki finansowe podejmowanych decyzji. Dotyczy to zarówno konsekwencji dla konkretnego działu czy projektu, ale i całego przedsiębiorstwa.

Szkolenie z finansów – korzyści dla uczestnika

Dla osób uczestniczących w szkoleniu najważniejszą rzeczą jest poznanie i zrozumienie podstawowej terminologii finansowej. To pierwszy krok. Następny to nauczenie się właściwego „czytania” informacji finansowych po to, by móc z nich poprawnie korzystać. Kolejny krok polega na rozumieniu, jak podejmowane decyzje finansowe wpływają na płynność finansową i wartość przedsiębiorstwa.

W trakcie szkolenia uczestnicy uczą się przeprowadzania analizy sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, działu czy konkretnego projektu lub konkretnej inwestycji. Ta wiedza pozwala im z kolei zobaczyć źródła potencjalnego ryzyka. Ponadto podczas zajęć uczestnicy nabywają tak ważne umiejętności, jak: ocena projektów inwestycyjnych, analiza płynności, kontrola kosztów itp. Uczą się także zrozumiale komunikować z działami finansowymi.

Program szkolenia z finansów dla niefinansistów

Program został tak opracowany, aby uczestnicy od pierwszej godziny zajęć nabywali praktyczną wiedzę finansową. Prowadzący szkolenie poprzez krótkie wprowadzające wykłady, ćwiczenia i analizy przypadków kładą akcent na rozumienie przez uczestników najważniejszych zagadnień i terminów. Nie bez znaczenia jest i aktywność osób szkolących się. Zadawanie pytań czy udział w moderowanej dyskusji pozwala uczestnikom zgłębiać kwestie, które w codziennej praktyce mogą sprawiać najwięcej trudności interpretacyjnych.

Absolwentom szkolenia „Finanse dla niefinansistów. Poziom podstawowy” polecamy szkolenie bardziej zaawansowane: Finanse dla niefinansistów – poziom II. Systematyzuje ono i uzupełnia wiedzę z analizy finansowej, oceny projektów inwestycyjnych i budżetowania.

Szczegółowe informacje – zapraszamy do kontaktu:

Dział Programów Otwartych
(22) 768 20 22, 695 330 033
szkoleniaotwarte@ibd.pl

Powrót...