Automatyzacja i optymalizacja procesów biznesowych. Raport dla branży metalowej

Konferencja branżowa „Automatyzacja i optymalizacja procesów biznesowych  i produkcyjnych w przedsiębiorstwach  branży metalowej/maszynowej”.

 

Termin: 20-03- 2014, miejsce: Katowice, Hotel Qubus Prestige****, 40-007 Katowice, ul. Uniwersytecka 13

Organizator: Business Penetration & Consulting, strona konferencji:  http://synergia-it.pl

 

Informacje:

Do  katowickiego hotelu Qubus Prestige**** przybędą prezesi i managerowie pionów meryto-rycznych w przedsiębiorstwach branży metalowej/maszynowej z całej Polski. Na konferencji odbędzie się uroczysta premiera „Raportu dla branży metalowej”. Znajdą w nim Państwo nie tylko markowe, przeanalizowane rozwiązania informatyczne, które posiadają referencje w branży metalowej. Raport zawiera również informacje na temat 300 przedsiębiorstw, które wybierały systemy, a którym firma konsultingowa Business Penetration & Consulting (BPC) świadczyła doradztwo.  Statystyki najczęściej wybieranych rozwiązań informatycznych, zebrane błędy popełniane na etapie wyboru rozwiązania, pułapki manipulacyjne dostawców czy też wypowiedzi ekspertów na temat branży metalowej – to tylko kilka tematów, które zostały omówione w Raporcie.

Branża metalowa należy obecnie do najbardziej ekspansywnych w polskim przemyśle. Aż 60 % producentów w tym roku planuje wzrost produkcji. W związku z tym przedsiębiorstwa te systematycznie inwestują w rozwiązania wspierające zarządzanie. Muszą zoptymalizować dużą liczbę procesów zachodzących w organizacji, zwłaszcza w obszarze produkcji.

Dlatego też na spotkaniu poruszona zostanie tematyka systemów klasy ERP z uwzględnieniem specyfiki branży metalowej. Na spotkaniu pojawią się dostawcy markowych rozwiązań, którzy wdrażali swoje systemy w przedsiębiorstwach branży metalowej i posiadają referencje. Przedstawią metodologie, dzięki którym przedsiębiorstwa te poradziły sobie ze specyficznymi dla branży metalowej problemami. Zostanie poruszona kwestia zarządzania produkcją w ujęciu
zarówno produkcji jednostkowej, jak i seryjnej. Nacisk zostanie położony na omówienie specyfiki branży hutniczej, odlewniczej, przedsiębiorstw zajmujących się obróbką metali, produkcją wyrobów z metalu, czy też produkcją maszyn.

Szczegółowe zagadnienia:

 • Zbierania danych z procesu produkcyjnego w czasie rzeczywistym (MES);
 • Planowania produkcji z uwzględnieniem zasobów (maszyn i ludzi);
 • Rzeczywistego rozliczania produkcji w porównaniu z rozliczeniem wg normatywu;
 • Śledzenia wyrobów i surowców z których produkt został wykonany (traceability);
 • Śledzenia produktów poprzez technologię RFID;
 • Projektowanie, wytwarzanie, wykonywanie Analiz inżynierskich oraz zarządzanie dokumentacją przy wsparciu systemów 3D CAD/CAM/CAE/PDM

Na spotkaniu zaprezentujemy rozwiązania klas:

 • ERP -Infor SyteLine (Trax S.A.), Abas ERP (Synthelix Sp. z o.o.) oraz HermesSQL
  (Humansoft Sp. z o.o.)
  – systemy z rozwiniętymi modułami zarządzającymi produkcją od strony planowania, harmonogramowania i rozliczania. Nacisk położony zostanie na zaawansowane planowanie produkcji (APS);
 • MES/SCADA – Proxia MES (Proxia Polska Sp. z o.o.), ANT Smart Production (ANT Sp. z o.o.), ADOP zp (ADOP Sp. z o.o.) – rozwiązania, które umożliwiają optymalizację kosztów produkcji poprzez zbieranie danych z produkcji w czasie rzeczywistym, monitorowanie pracy maszyn, ich przestojów, współczynników wydajności (OEE);
 • CMMS – Proxia Polska Sp. z o.o.;
 • RFID / traceability – Balluff Sp. z o.o. – śledzenia wyrobów i surowców z których produkt został wykonany;
 • CAD/CAM – SolidWorks (CNS Solutions Sp. z o.o.) oraz Creo / Pro/ENGINEER (Econocap
  Sp. z o.o.)
  – systemy wspomagające projektowanie, wytwarzanie, wykonywanie Analiz inżynierskich oraz zarządzanie dokumentacją;
 • Workflow / Altar DocFlow (Altar Sp. z o.o.) – zarządzanie elektronicznym obiegiem
  dokumentów w tym automatyzacją obiegu dokumentów kosztowych.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapraszamy do dokonania rejestracji. Więcej informacji na temat zrealizowanych projektów: www.synergia-it.pl.

BPC to grupa firm konsultingowych, która kieruje usługi doradcze do przedsiębiorstw sektora MSP oraz korporacyjnego. Wspiera zarządy oraz kadrę decyzyjną przedsiębiorstw w procesach wyboru zaawansowanych rozwiązań informatycznych. Poza działalnością doradczą BPC prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne.

Realizowany  obecnie przez BPC bezpłatny program edukacyjny  cyklu „Synergia Systemów IT: ERP + MES + SCADA” kierowany jest do przedsiębiorstw zlokalizowanych na terenie całego kraju. W latach 2013 – 2014  BPC przeszkoli ponad pięć tysięcy przedsiębiorców. Zaprezentuje ponad 150 rozwiązań dedykowanych polskim przedsiębiorstwom.

 

__________________________

Business Penetration & Consulting Sp. z o.o.
40-158 Katowice, ul. Jesionowa 22/27,

tel./fax (32) 777-15-01 tel.kom. 660-193-098
www.it-penetration.pl

 

Powrót...