Coaching Wartości – klucz do autentycznego i spełnionego życia

Coaching wartości to podejście i narzędzia w pracy coachingowej, które pomagają jednostkom dostosować kursy z coachinguswoje działania i decyzje do ich podstawowych wartości. To nie tylko technika, ale filozofia, która może znacząco wpłynąć na jakość życia.

 

Jak Coaching Wartości Może Ci Pomóc?

Przejrzystość

Coaching wartości pomaga zidentyfikować podstawowe wartości, często odkrywając te, które mogły zostać przeoczone lub niedoceniane. Proces ten zapewnia jasność co do tego, co jest naprawdę ważne. Umożliwia podejmowanie lepszych decyzji, zgodnych z autentycznym ja.

Wyznaczanie celów

Po zidentyfikowaniu wartości coaching pomaga wyznaczyć cele zgodne z tymi wartościami. Kiedy cele współgrają z wartościami danej osoby, stają się bardziej znaczące i motywujące. To prowadzi do większego poczucia spełnienia po ich osiągnięciu.

Nadanie priorytetów

Dzięki jasnemu zrozumieniu wartości poszczególne osoby mogą skuteczniej ustalać priorytety swoich zadań i zobowiązań. Prowadzi to do lepszego zarządzania czasem i zmniejszenia stresu, ponieważ skupiają swoją energię na tym, co naprawdę jest dla nich ważne.

Rozwiązywanie konfliktów

Coaching wartości wyposaża jednostki w umiejętności radzenia sobie z konfliktami, które powstają, gdy ich wartości kolidują z wartościami innych. Rozumiejąc swoje wartości i szanując wartości innych, jednostki mogą znaleźć konstruktywne sposoby rozwiązywania konfliktów i utrzymywania zdrowych relacji.

Dlaczego Warto Skorzystać z Coachingu Wartości?

Coaching wartości to nie tylko narzędzie do lepszego zarządzania życiem, ale także sposób na głębsze zrozumienie siebie. Dzięki niemu można odkryć, co naprawdę napędza nasze działania i decyzje, co prowadzi do bardziej autentycznego i spełnionego życia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak coaching wartości może pomóc Ci w codziennym życiu dołącz do naszego webinaru!

13 czerwca 2024 roku, o godzinie 17:30,  platforma TEAMS.

Introjekcja - mechanizmy motywacji

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez IBD Business School Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciela serwisu IBD.pl w celu świadczenia oraz ewaluacji zamówionych usług oraz akceptuję Regulamin serwisu.
    Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych przez Polską Fundacja Badań nad Zarządzaniem oraz IBD Business School Sp. z o.o. (zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r., Dz. U. z dn. 29.10.1997 r.).

     

    Polecamy także:
    Powrót...