Menedżerze, nie bądź cenzorem!

W imieniu serwisu HRNews serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu  „HR na Śniadanie”, które odbędą się najpierw w  Warszawie, 26 lutego, a następnie we Wrocławiu, 26 marca br.

  • Warszawskie śniadanie odbędzie się pod wymownym hasłem „Menedżerze, nie bądź cenzorem!, czyli jak rzetelnie oceniać?” Moderatorką zaś pierwszej dyskusji – „Ocena pracownicza – czy to musi boleć?” – będzie dr Anna Bugalska, szefowa działu doradczego w Instytucie Rozwoju Biznesu.

Zmieniają się koncepcje zarządzania, zmienia się HR i zmienia się podejście do procesów HR-owych. Tak jest w przypadku oceny okresowej pracownika, która wzbudza kontrowersje i przez wielu nazywana jest „śmiertelną chorobą” firmy. Chorobą niweczącą pracę zespołową, zachęcającą do niezdrowej rywalizacji, gnębiącą ludzi. Czy istnieje system ocen, który podoba się ludziom – czy to liderom, czy podwładnym?

  • Temat wrocławskiego spotkania brzmi:  „Firma fabryką talentów – na czym polega kompleksowe zarządzanie najlepszymi?”

Zatrudniaj, zarządzaj, doceniaj – to mały dekalog HR-owca XXI wieku. W czasie spowolnienia gospodarczego umiejętne zarządzanie najlepszymi i komunikacja z nimi mogą okazać się kluczowe dla utrzymania przewagi konkurencyjnej firmy. Zastanawiając się nad stworzeniem systemu zarządzania talentami należy najpierw rozważyć dylematy, do których pasuje epitet „popytowe”. Czy bardziej opłacalne jest kreowanie talentów w organizacji, czy też zidentyfikowanie ich na rynku?

Więcej, w tym zgłoszenia: www.hrnasniadanie.pl

Powrót...