Mentoring. Szkolenie certyfikowane. 6 dwudniowych sesji

Trwa nabór na majową edycję szkolenia Certificate in Business Mentoring, która odbędzie się w Warszawie, w Sienna Training Centre. Program szkolenia koncentruje się na kształceniu kompetencji mentorskich, wymaganych w mentoringu organizacyjnym. Rozpoczęcie zajęć: 18 maja 2019 roku.

mentoring szkolenieMentoring  w organizacji

Mentoring to jedna z efektywniejszych metod rozwoju, także w biznesie. Osoba, która pełni taką rolę w organizacji, musi być autentycznym autorytetem dla swoich podopiecznych. Musi umieć ich inspirować i wspierać w pracy w taki sposob, aby czuli, że taka mentorska opieka jest im niezbędna.

W mentoringu organizacyjnym bardzo istotnym elementem jest umiejętność przekonywania pracowników do autorefleksji i krytycznej analizy otaczających zjawisk, pojawiających się problemów czy wyzwań. Mentor bowiem przede wszystkim uczy samodzielności i odpowiedzialności.

Mentoring. Szkolenie dla menedżerów, trenerów, coachów, liderów zespołów lub projektów

Prowadzący zajęcia na szkoleniu Certificate in Business Mentoring to trenerzy z wieloletnim doświadczeniem, zarówno w biznesie, jak i w edukacji kadr dla biznesu, co jest szczególnie ważne w takiej dziedzinie jak mentoring. Program jest adresowany do osób, które chcą rozwinąć swoje kompetencje mentoringowe – menedżerów, trenerów, coachów czy liderów zespołów lub projektów.

Szkolenie składa się z 6 dwudniowych sesji:

  1. Mentoring w organizacji. Ścieżka rozwoju mentora
  2. Indywidualne kompetencje mentora. Poznaj siebie
  3. Efektywna relacja mentorska. U źródła efektywności
  4. Mentoring grupowy. Zarządzanie procesem uczenia się w grupie
  5. Rozwój kompetencji mentee. Rozumieć, dostosować się, prowokować do rozwoju
  6. Toolbox mentora. Pakiet skutecznych narzędzi

Podczas zajęć stosowane są aktywne metody szkoleniowe, takie m.in. jak gry szkoleniowe, case study, filmy instruktażowe, ćwiczenia indywidualne i grupowe, testy, dyskusje moderowane, feedback trenerski i feedback partnerski.

|Zobacz: Pełny kalendarz szkoleń

|Potrzebujesz więcej informacji o szkoleniu, skontaktuj się z Działem Szkoleń Otwartych (22 768 20 22, 695 330 033, szkoleniaotwarte@ibd.pl

|Miejsce zajęć:  Sienna Training Centre w Warszawie

 

Powrót...