Wybrane referencje

Z czystym sercem mogę polecić kurs trenerski BTC organizowany przez IBD Business School. Mimo że przed udziałem w zajęciach miałem doświadczenie trenerskie, to zdobyte umiejętności i wiedza znacznie oszlifowały moje kompetencje. Dzięki kursowi mam większą uważność na proces grupowy oraz lepiej potrafię sobie radzić z trudnymi sytuacjami na szkoleniu. Na zajęciach miałem możliwość przetestowania swojej pracy w zróżnicowanym środowisku oraz zrozumiałem swoją osobowość trenerską na głębszym poziomie. Również doświadczenie trenerów prowadzących było bardzo pomocne (w szczególności inspiracją była dla mnie praca z Marzeną Kostelecką). Sama organizacja szkolenia również była na wysokim poziomie.
Tomasz Delmaczyński Trener biznesu Huawei Technologies
Kurs trenerski [BTC] był prowadzony metodami warsztatowymi, dzięki temu mogłam przekonać się, jak w praktyce sprawdzają się omawiane narzędzia. Wszystkie moduły były niezwykle przydatne, ponieważ pozwalały na wypracowanie narzędzi praktycznie gotowych do wdrożenia od razu po szkoleniach. Jako trener z wieloletnim doświadczeniem odświeżyłam swój warsztat i mogłam poznać również wiele nowych narzędzi [...]. Polecam kurs zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę szkoleniową, ale także dla tych, którzy na sali szkoleniowej spędzili już bardzo wiele godzin jako trening i przypomnienie.
Alicja Szyndrowska-Solich, Regionalny Trener Sprzedaży Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA
Niniejszym zaświadczam, że byłem uczestnikiem kursu trenerskiego Business Trainer Certificate zrealizowanego przez IBD Business School Sp. z o.o. Kurs realizowany był zgodnie z programem oraz według wskazanego harmonogramu. kadra prowadząca odznaczała się wysokimi kwalifikacjami. Zajęcia były bogate w merytorykę oraz przykłady zastosowania mechanizmów rządzących prowadzeniem szkoleń w praktyce. Polecam IBD Business School jako wiarygodną instytucję szkoleniową, gwarantującą realizację usług edukacyjnych na profesjonalnym i wysokim poziomie.
Jakub Dzieńkowski Trener JD Szkolenia
Brałem udział w kursie Business Trainer Certificate (BTC) organizowanym przez IBD Business School Sp. z o.o. Z programu i jego realizacji jestem bardzo zadowolony i spełnił on moje oczekiwania. Pozwala usystematyzować wiedzę i przetrenować techniki prowadzenia szkoleń w praktyce. Zaletą jest możliwość czerpania z doświadczeń i warsztatu wielu doświadczonych trenerów (w szczególności inspiracją była praca z Sylwestrem Pietrzykiem). Zarówno osoby zajmujące się się na co dzień szkoleniami, jak i menedżerowie szkolący swoich klientów czy współpracujący z zewnętrznymi firmami (...) znajdą wiele cennej wiedzy dotyczącej tych obszarów. Dodatkowym plusem jest fakt, że kurs zawiera cały program Coaching Fundamentals (CFC).
Krzysztof Gieryszewski Menedźer sprzedaży/ zakupów rynku Dom i ogród
W przyjemnością polecam kurs trenerski BTC organizowany przez IBD BUSINESS SCHOOL. Uważam się za osobę doświadczoną w branży, jednak dawka wiedzy oraz praktycznych umiejętności przekazanych w trakcie zajęć okazały się niezwykle cenne i przydatne. Zwłaszcza praktyka w prowadzeniu szkoleń oraz część zajęć z coachingu była dla mnie niezwykle cenna. Gorąco polecam tę formę podwyższania własnych kwalifikacji.
Przemysław Kaźmierczak Quantum Consulting
Ukończyłem program trenerski IBD Business School. Jako trener wewnętrzny potrzebowałem usystematyzowania dotychczasowej wiedzy, potwierdzenia swoich umiejętności, ale też zmiany niektórych nawyków i nauczenia się nowych sposobów na profesjonalne trenowanie pracowników. Program zaskoczył mnie pozytywnie. Nie tylko usystematyzowałem swoją wiedzę, ale również nabyłem sporo nowych umiejętności, które do dziś wykorzystuję w pracy trenerskiej. Bardzo pomogły mi zajęcia szlifujące umiejętności wystąpień publicznych, możliwość obejrzenia siebie na nagraniu oraz rady profesjonalistów, co trzeba zmienić, zajęcia były ciężkie, ale pomocne (...). Program IBD [Business Trainer Certificate] polecam osobom, które mają już wiedzę trenerską, chcą ją dobrze poukładać i przekonać się, że każdy trener powinien się rozwijać na tego typu profesjonalnie przygotowanych zajęciach.
Paweł Jędrzejak Trener wewnętrzny INFOR.PL SA
Brałam udział w Szkole Trenerów Biznesu - w Business Trainer Certificate (BTC), organizowanym przez IBD Business School. Polecam Szkołę BTC ze względu na spełnione obietnice programowe, rzetelne i profesjonalne przygotowanie szkoleń oraz rozwijanie odpowiedzialności trenerskiej u słuchaczy z podkreśleniem etyki zawodu. Tematyka zajęć jest wymagająca, w całości nastawiona na rozwój kluczowych kompetencji trenerskich. Dostarcza nowej wiedzy, rozwija nowe umiejętności i wpływa na postawy słuchaczy (...). Zajęcia są prowadzone przez wytrawnych, doświadczonych trenerów, wykonujących swój zawód z pasją, otwartych na potrzeby grupy, inspirujących do dalszego rozwoju również poprzez przykład własny.
mgr farmacji Ewa Nowosielska ProPharmina
Ukończyłem program kierowany do trenerów przeprowadzony przez IBD Business School. Jestem niezmiernie zadowolony z odbytego szkolenia i zachęcam wszystkich do udziału oraz nawiązaniu współpracy z IBD. Głównym wyróżnikiem tej szkoły jest bardzo profesjonalne podejście na najwyższym światowym poziomie. Program jest idealnie przygotowany, dobrany do zapotrzebowania uczestników szkolenia. Trenerzy prowadzący cechują się olbrzymim bagażem doświadczeń, który chętnie przekazują uczestnikom. Otwartość na aspekty oraz chęć przekazania wiedzy sprawiały, że na szkoleniu czułem się bardzo swobodnie i komfortowo. Program szkoleń IBD polecam wszystkim trenerom, zarówno tym początkującym, jak i tym, którzy pragną się rozwinąć.
Tomasz Rawecki Trener
Każda z 6 sesji szkoleniowych była dla mnie bardzo wartościowa i poruszała istotne zagadnienia w pracy trenerskiej, takie jak zarządzanie procesem grupowym, autoprezentacja podczas szkolenia, różne metody szkoleniowe, układanie własnego scenariusza szkolenia, jak sobie radzić z trudnymi sytuacjami na szkoleniu oraz coaching w pracy trenera. Podczas wszystkich sesji forma wykładu była zminimalizowana na rzecz wielu aktywnych ćwiczeń. (…) Wartość dodaną stanowiło również dla mnie to, że praktycznie każdą sesję prowadził inny trener, co dawało możliwość zobaczenia różnych osobowości oraz różnych stylów prowadzenia szkoleń.
Aleksandra Karpińska
Brałem udział w szkole trenerów (BTC) organizowanej przez IBD Business School. Cały cykl szkoleniowy w pełni spełnił moje oczekiwania. Zajęcia realizowane były zgodnie z przedstawionym wcześniej programem. Prowadzący trenerzy byli ekspertami w swoich dziedzinach i posiadali bardzo bogate doświadczenie, którym chętnie się dzielili. Zajęcia wymagały nieco wysiłku od uczestnika, dużą ich część zajmowały warsztaty praktyczne. W moim wypadku przełożyło się o na świetne utrwalenie zdobytej wiedzy. Podczas każdego modułu trenerzy przekazywali również bardzo dobrze opracowane materiały, które umożliwiają przypomnienie omawianych treści po szkoleniu. Kurs trenerski organizowany przez IBD Business School polecam osobom, które dopiero planują być trenerem biznesu, jak i osobom posiadającym już doświadczenie, którzy chcieliby poszerzyć i utrwalić swoją wiedzę i umiejętności w asyście świetnych specjalistów.
Kamil Tetwejer Trener NGO and Business Service
(…) Każdorazowo IBD Business School (drogą mailową) przypominała o zbliżających się zajęciach [na szkoleniu Business Trainer Certificate], podając szczegółowy harmonogram zajęć. Szkoła informowała również o ewentualnych dodatkowych zadaniach, które należy wykonać na zbliżającą się sesję (…). Sesje tematyczne odbywały się zgodnie z planem i przekazanym harmonogramem przez profesjonalnie przygotowanych trenerów biznesu, posiadających wysokie kwalifikacje biznesowe, duże doświadczenie praktyczne i doskonałe kompetencje trenerskie. Wszystkie zajęcia odznaczały się wysokim poziomem merytorycznym, różnorodnością metodologiczną oraz fachowym podejściem do uczestników (…). Na każdą sesję przygotowany był profesjonalnie opracowany materiał teoretyczny oraz zestaw ćwiczeń do analizy i ewentualnego wykorzystania w późniejszej praktyce (…).
Dorota Rusek
Nasi pracownicy uczestniczyli w programie Business Trainer Certificate (BTC), realizowanym przez IBD Business School. Całość programu została przeprowadzona profesjonalnie, zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym. Trenerzy dedykowani do realizacji programu dostarczyli uczestnikom wielu ciekawych doświadczeń i inspiracji do dalszego rozwoju, co z pewnością wzbogaci warsztat trenerski naszych pracowników.
Marta Andruszkiewicz Dyrektor Personalny sebn.pl
Pracownicy PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. uczestniczyli w 3 edycjach programu Business Trainer Certificate (BTC), realizowanego przez IBD Business School. Całość programu w naszej ocenie została przeprowadzona w pełni profesjonalnie (…). Różnorodność trenerów i praktyczny sposób prowadzenia zajęć z pewnością znacznie wzbogaci nasz warsztat trenerski. IBD Business School jest partnerem godnym polecenia w zakresie przygotowania i organizacji podobnych projektów szkoleniowych.
Departament Klientów Biznesowych PGNIG Obrót detaliczny
Pracownicy Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie SA Marta Leżańska oraz Artur Szmaciarski brali udział w Szkole Trenerów Biznesu – Business Trainer Certificate (BTC) [...]. Szkolenie zostało przeprowadzone w pełni profesjonalnie, a przygotowanie merytoryczne trenerów wywarło bardzo pozytywne wrażenie. Program szkoleniowy był bardzo napięty, ale również ciekawy i wymagający. Nabyte umiejętności z pewnością pozwolą naszym pracownikom zwiększyc swoje kompetencje zawodowe. Możemy z pełnym spokojem polecić [IBD Business School] nawet bardzo wymagającym klientom jako organizację kompetentną oraz prowadzącą zajęcia na wysokim poziomie.
dr inż. Marcin Kozak Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie SA
Odbyłam kurs trenerski w ramach Business Trainer Certificate. Serdecznie polecam program szkoleniowy Szkoły Trenerów Biznesu IBD wszystkim osobom, które chcą pogłębić swój warsztat trenerski i nabyć profesjonalne umiejętności. Zajęcia oferowane w ramach programu są ambitne, różnorodne, bogate merytoryczne i praktycznie aktywizujące. Wysokie kwalifikacje i zaangażowanie kadry szkoleniowej, profesjonalny sposób organizacji spotkań oraz jakość materiałów edukacyjnych, w tym możliwość korzystania z platformy internetowej, znacznie ułatwiły mi pogłębienie i utrwalenie wiedzy zdobytej na zajęciach. Natomiast praktyczne podejście do prezentacji poszczególnych modułów pozwoliły mi w komfortowych warunkach przećwiczyć nowe umiejętności.
Aleksandra Strześniewska Konsultant ds. ZZL HR Effects
Brałam udział w programie Certified Assessor for Assessment & Development Centre (CAADC) organizowanym przez IBD Business School. Program szkolenia stworzony jest z myślą o osobach, które nie posiadają doświadczenia w realizacji sesji ACDC lub chcą uporządkować i pogłębić wiedzę, i odpowiadał potrzebom uczestników. Zespół trenerów to osoby z dużym doświadczeniem w pracy asesorskiej - co cenne, to doświadczenie potrafiły w sposób angażujący przekazać uczestnikom. Szkolenie uważam za bardzo efektywne i wartościowe - po jego ukończeniu mam poczucie, że wyszłam z zajęć zarówno z solidną dawką wiedzy merytorycznej, jak i też konkretnymi narzędziami, które mogę wykorzystać w codziennej pracy.
Barbara Bułynko Specjalista ds. Rekrutacji i Rozwoju Aviva Sp. z o.o.
Jestem studentką V roku psychologii i postanowiłam odbyć pierwsze szkolenie w profesjonalnej szkole. Wybrałam kurs Certified Assesor for Assessment and Development Centre w IBD Business School i przeszło ono moje najśmielsze oczekiwania. Profesjonalna opieka nad kursantami od dnia zgłoszenia aż do dziś! Ogromna wiedza i doświadczenie trenerów, obszerne i solidne materiały, teoria połączona z praktyką - to wszystko jest właśnie tutaj. Gwarantuję, że każda osoba, która zgłosi się do IBD Business School raz, zostanie tutaj na zawsze.
Natalia Skrzyczewska Business Development Manager BetExpert24
Uczestniczyłam w kursie Certified Assessor for Assessment & Development Centre (CAADC) organizowanym przez firmę IBD Business School. Kurs w formie trzech dwudniowych sesji prowadzony był przez trenerów posiadających wieloletnie doświadczenie asesorskie, wysoki poziom warsztatu trenerskiego oraz indywidualne podejście do wszystkich uczestników. Podczas szkolenia miałam okazję zapoznać się z terminologią i zagadnieniami Assessment & Development Centre, m.in. zasadami organizowania i prowadzenia sesji AC/DC, rolą asesora w całym procesie, narzędziami oceny oraz metodami ich opracowania. Zdobyte na zajęciach teoretycznych i praktycznych kwalifikacje asesorskie oraz dodatkowe materiały szkoleniowe pozwolą mi w przyszłości samodzielnie przygotować i prowadzić sesje AC/DC. Jestem bardzo zadowolona z udziału w szkoleniu i z pełną odpowiedzialnością polecam je wszystkim, którzy chcą się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.
Dominika Tomczak
Uczestniczyłam w kursie Certified Assessor for Assessment and Development Centre (CAADC) zorganizowanym przez IBD Business School. Zajęcia były prowadzone przez zespół trenerów posiadających dużą wiedzę i doświadczenie oraz potrafiących się nimi dzielić z uczestnikami. Dzięki wysokiemu poziomowi warsztatu trenerskiego prowadzący potrafili dostosować proces szkoleniowy do zróżnicowanej grupy uczestników. Sposób prowadzenia zajęć, zawierający dużo elementów praktycznych, pozwolił mi nabyć wiedzę i umiejętności potrzebne w pracy asesora. Otrzymane materiały szkoleniowe pozwolą w przyszłości opracowywać własne narzędzia potrzebne przy realizacji procesów AC/DC. Jestem zadowolona z uczestnictwa w kursie, ponieważ zdobyłam transferowalną wiedzę i umiejętności - będę mogła wykorzystać je nie tylko przy realizacji procesów AC/DC, ale również przy innych podejmowanych przeze mnie działaniach.
Anna Kaczmarska Właściciel LFC Anna Kaczmarska
Miałam przyjemność brać udział w kursie Certified Asesor for Assessment & Development Centre (...). Zajęcia były prowadzone przez bardzo profesjonalnych prowadzących, którzy byli zawsze dobrze przygotowani. Wiedza była przekazywana poprzez zastosowanie różnorodnych metod warsztatowych i aktywizacji uczestników. Cały kurs był świetnym połączeniem teorii z praktyką. Pozwoliło to na wypracowanie konkretnych narzędzi, które stosuję w swojej pracy, podczas procesów rekrutacyjnych. Materiały szkoleniowe zawierały sporą porcję praktycznej wiedzy, dzięki temu cały czas mogę z nich korzystać.
Alicja Szyndrowska-Solich Trener Centrum Relacji z Klientami AEGON Transform Tomorrow
Kurs Certified Assessor for Assessment and Development Centre (CAADC) organizowany przez IBD Business School był dla nas doskonałą okazją do pogłębienia umiejętności asesorskich, jakże przydatnych i cennych dla osób pracujących w branży HR. Podczas zajęć, które odbywały się w formie warsztatowej, mieliśmy okazję zdobyć kompleksową wiedzę dotyczącą interesującego nas obszaru. Warto podkreślić ogromne doświadczenie najwyższej klasy ekspertów-praktyków, którzy pełnili rolę trenerów.
Katarzyna Nowaczyk Dyrektor ds. potencjału ludzkiego, Departament Administracji Grant Thornton
Byłam uczestniczką kursu Certified Assessor for Assessment & Development Centre (CAADC) organizowanym przez IBD Business School. Warsztaty były prowadzone przez trenerów, którzy posiadają duże doświadczenie teoretyczne i praktyczne i potrafią w przystępny sposób je przekazać. W czasie szkolenia trenerzy wykorzystali ciekawe narzędzia w postaci zadań, wzorów i szablonów, które były bardzo przydatne i inspirujące do przygotowania własnych materiałów. Jestem bardzo zadowolona z udziału w kursie. Otrzymałam dużą dawkę wiedzy merytorycznej, jak i praktycznych wskazówek. Wszystko to pozwoliło mi lepiej zrozumieć proces C/DC i spojrzeć na niego z innej strony, a w przyszłości skuteczniej projektować tego typu procesy.
Joanna Kwiatkowska
Jeżeli ktoś chce zdobyć kompetencje do bycia Certyfikowanym Asesorem Assessment & Development Centre, to zachęcam do skorzystania z oferty szkoleniowej IDB Business School. W ubiegłym roku wzięłam udział w takim szkoleniu i mogę stwierdzić, że było ono przeprowadzone przez profesjonalną kadrę szkoleniową posiadającą wysokie kwalifikacje co przełożyło się na poziom merytoryczny zajęć. Rzetelnie przygotowane treści materiałów edukacyjnych wspierały przyswojenie wiedzy teoretycznej, która na bieżąco była testowana w ćwiczeniach praktycznych. Dla mnie ćwiczenia te były bardzo cenne, ponieważ pozwalały zdobyć realne umiejętności do pracy asesora a oprócz tego dyskusje, pytania i wymiana doświadczeń uczestników, stanowiły dla mnie dodatkową wartość dodaną tych zajęć. Wszystkim zainteresowanym zdobyciem kwalifikacji Asesora Assessment & Development Centre, szczerze polecam wykorzystanie do tego celu, oferty szkoleniowej IDB Business School.
Aldona Boguś Psycholog, doradca zawodowy, trener Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Szkolenie [Certified Assesor for Assessment and Development Centre] spełniło moje wszelkie oczekiwania, m. in. bardzo ciekawie dobrane treści merytoryczne, idealne proporcje między teoria i praktyką, dużo ćwiczeń, dyskusji, pytań, wymiany myśli i doświadczeń. Ale przede wszystkim prowadzący – specjaliści chętnie dzielący się swoją wiedzą i przykładami ze swoich bogatych doświadczeń zawodowych, które „urealniły” tematykę poznawaną na sali szkoleniowej. [...] Doceniam umiejętność stworzenia atmosfery sprzyjającej wchłanianiu wiedzy i sprawiającej, że szkolenie to nie pozostawało w mojej pamięci tylko jako "szkolenie", ale także jako spotkanie z ciekawymi ludźmi, stymulacja i inspiracja do dalszego rozwoju z zakresu tematyki assessment and development centre.
Magdalena Bis Psycholog, doradca zawodowy, trener Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Rekomenduję IBD Business School jako profesjonalną, godną polecenia firmę oferującą usługi szkoleniowe. Miałam okazję uczestniczyć w zajęciach Assessment i Development Center. Zajęcia przeprowadzone były w profesjonalny sposób. Prowadzone były przez Trenerów z dużym doświadczeniem, którzy posiadali obszerną wiedzę.

Trudne zagadnienia przedstawione były w sposób jasny i klarowny, a wszelkie wątpliwości na bieżąco wyjaśniane. Trenerzy udzielali rzetelnych odpowiedzi oraz przytaczali przykłady z własnych doświadczeń. Zajęcia prowadzone były w sposób aktywny, co umożliwiało bieżące utrwalanie zdobytej wiedzy oraz dzielenie się własnymi doświadczeniami.

Małgorzata Dubowicz Konsultant People Sp. z o.o.

Uczestniczyłam w szkoleniu "Certified Assessor for Assessment & Development Centre", które zostało zorganizowane przez IBD Business School (d. Instytut Rozwoju Biznesu).

Z przyjemnością mogę stwierdzić, że zarówno strona organizacyjna, jak i samo prowadzenie szkolenia pozostały bez zarzutu. Program szkoleniowy zawierał w sobie doskonałą proporcję pomiędzy solidną dawką wiedzy merytorycznej a możliwością jej wykorzystania w praktyce. Tym samym rekomenduję szkolenie jako wartościowe, zaś organizatora polecam jako rzetelnego i zaangażowanego partnera szkoleniowego.

Katarzyna Piwowar Specjalista ds. HR CRAFTS Agencja Pracy Tymczasowej
Wysoki merytoryczny poziom sesji, solidnie przygotowane materiały, doświadczeni trenerzy, a także networking między uczestnikami, sprawiają, że zaimplementowanie narzędzi AC/DC nastąpi w Państwa przypadku bardzo szybko po zakończeniu programu szkoleniowego.
Agnieszka Samborska-Szczepanik Manager ds. rekrutacji Sephora Polska
Mieliśmy przyjemność brać udział w trzech 2-dniowych sesjach szkoleniowych prowadzonych w systemie otwartym: „Assessment Centre / Development Centre jako skuteczna metoda oceny personelu” organizowanym przez IBD Business School (d. Instytut Rozwoju Biznesu). Szkolenie poparte było ogromną wiedzą merytoryczną, a głównie składało się z ćwiczeń praktycznych, gdzie każdy z uczestników nabywał umiejętności potrzebne do pracy asesora w trakcie sesji AC/DC.
Agata Pasek, Piotr Rybiński, Krzysztof Urbański Zespól Trenerów FM Banku
Udział w szkoleniu AC/DC spełnił moje oczekiwania zarówno pod względem wysokiego poziomu merytorycznego zajęć i ich organizacji, a także profesjonalizmu wykładowców. materiały.
Bożena Szałaj Koordynator ds. zarządzania zasobami ludzkimi Danfoss LPM Sp. o.o.
Uczestniczyłam w warsztatach Certified Compensation and Benefits Professional o łącznym wymiarze 48 godzin, organizowanym przez IBD Business School. Warsztaty spełniły moje oczekiwania w kwestii doboru tematów, zawartości merytorycznej, praktycznych przykładów zastosowanych rozwiązań oraz poziomu organizacji szkolenia. Tryb warsztatowy umożliwiał analizowanie konkretnych przypadków oraz zadawanie indywidualnych pytań, pobudzał dyskusję w grupie i pozwalał lepiej zrozumieć poszczególne zagadnienia. Szczególnie istotne wydaje mi się ogromne doświadczenie praktyczne trenera oraz to, że przedstawiał tematy na zasadzie od ogółu do szczegółu. To pozwoliło mi spojrzeć na poszczególne kwestie zarówno od strony praktycznego wdrożenia, jak i z poziomu strategicznej analizy. Polecam warsztaty wszystkim specjalistom działów personalnych z obszaru compensation and benefits,jak również dyrektorom personalnym.
Sylwia Markowska National HR Expert - Compensatiom & Benefits Kuehne+Nagel Sp. z o.o.
Niniejszym chciałabym zarekomendować IBD Business School z siedzibą w Warszawie jako profesjonalnego, rzetelnego i solidnego organizatora szkoleń. Miałam możliwość uczestnictwa w programie Certified HR Business Partner. Szkolenie w pełni spełniło moje oczekiwania. Całość programu została przeprowadzona profesjonalnie, zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym. Trenerzy dedykowani do realizacji programu przekazali i podzielili się wieloma ciekawymi doświadczeniami oraz praktycznymi przykładami, z których część stała się dla mnie inspiracją do dalszego doskonalenia procesów HR oraz do dalszego rozwoju. W szczególności chciałabym podziękować Pani Annie Bugalskiej, która prowadziła zajęcia na najwyższym poziomie profesjonalizmu, bardzo ciekawie i z dużym zaangażowaniem, wykazując się ogromną wiedzą i doświadczeniem zawodowym.
Teresa Miler Członek Zarządu Komplementariusza Firma Handlowa „Grześ”, sp. z o.o. sp.k.
Uczestniczyłam w warsztatach Certified Compensation and Benefits Professional o łącznym wymiarze 48 godzin, organizowanych przez IBD Business School w Warszawie. Warsztaty spełniły moje oczekiwania co do ich zawartości i tematyki, poziomu organizacji, a przede wszystkim przygotowania merytorycznego prowadzącej trenerki Pani Anety Ropek, której bogate doświadczenie zawodowe oraz charyzma pomogły w zrozumieniu tematu. Przygotowane ćwiczenia indywidualne, grupowe pozwoliły na zobrazowanie różnych podejść do tematu m. in. wynagrodzeń zmiennych, a każdy z uczestników miał możliwość swobodnej wymiany doświadczeń praktycznych. Polecam warsztaty wszystkim specjalistom działów personalnych z obszaru compensation and benefits ze szczególnym uznaniem dla trenerki Pani Anety Ropek.
Ewelina Jasicka
Niniejszym, chciałabym złożyć serdeczne podziękowania dla Pana Waldemara Czachorowskiego, będącego trenerem w IBD Business School (d. Instytut Rozwoju Biznesu) w Warszawie za przeprowadzenie sesji szkoleniowej nt.: Zarządzania projektem i zmianą”, która odbyła się w ramach certyfikowanego projektu HR Biznes Partner. Wysoki poziom merytoryczny treningu, wykorzystane narzędzia, zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Instytut to solidny i profesjonalny partner świadczący najwyższej jakości usługi z zakresu dostarczania wiedzy gwarantującej rozwój kompetencji menedżerskich.
Żaneta Wiśnik DROSED
Program Certified Recruitment and Selection Professional (CRSP) w usystematyzowany i kompleksowy sposób przygotował nas  do przeprowadzenia wszystkich etapów doboru pracowników: od rekrutacji, przez selekcję do oceny.  Charakter warsztatowy zajęć pokazał nam  jak samodzielnie przygotować i przeprowadzić poszczególne elementy każdego z etapu, a także nauczył jak w praktyce stosować podstawowe w rekrutacji i selekcji narzędzia HR oraz zapoznał nas z  procedurami Assessment Center. Jesteśmy bardzo zadowolone z wartości merytorycznych szkolenia.
Agnieszka Watrakiewicz Ekspert Wydziału Administracji Kadrowej, Departament Zarządzania Kadrami Bank Gospodarstwa Krajowego
Miałam przyjemność uczestniczyć w programie szkoleniowym Certificate in Talent and Career Management (CTCM), zorganizowanym przez IBD Business School. Szkolenie zostało przeprowadzone terminowo, z dużą starannością i zgodnie z moimi potrzebami. Na podkreślenie zasługuje bardzo dobre przygotowanie trenerów – Anny Bugalskiej oraz Marzeny Kosteleckiej, które przeprowadziły zajęcia na najwyższym poziomie profesjonalizmu, bardzo ciekawie i z dużym zaangażowaniem, wykazując się ogromną wiedzą i doświadczeniem zawodowym.
Justyna Pakuła HR Manager Euler Hermes
Jako uczestnik szkolenia "Trening trenerów" z przyjemnością wystawiam referencje dla Instytutu Rozwoju Biznesu oraz reprezentującej go i prowadzącej szkolenia dr Beatricze Andrzejewskiej. Szkolenie uważam za bardzo efektywne i polecam je wszystkim trenerom jako niezbędny element zdobywania wiedzy potrzebnej do pracy szkoleniowca.
Małgorzata Michalska-Wojciechowska Specjalista ds. Szkoleń Biznesowych Michelin Polska SA
„Trening trenerów” zorganizowany przez Instytut Rozwoju Biznesu był dla mnie bardzo interesującym doświadczeniem. Dużo prezentacji na żywo, ćwiczeń, informacji zwrotnych wymagało koncentracji i twórczego myślenia. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnemu przygotowaniu trenera, Beatricze Andrzejewskiej szkolenie obfitowało w nowe ciekawe wyzwania.
Izabela Banasiewicz Specjalista ds. szkoleń Mostva
Zrealizowany program spełnił nasze oczekiwania. Trenerzy prowadzący szkoelnie wykazali się szeroką, adekwatną wiedzą, służąc swym doświadczeniem oraz profesjonalnym podejściem dydaktycznym podczas zajęć warsztatowych.
Wiesław Raboszuk Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
Dla mnie, osoby „niepraktykującej”, która wiedzę o coachingu czerpała „ze słyszenia”, kurs CFC w rzetelny sposób przedstawił ideę, fundamenty procesu coachingu oraz usystematyzował wiedzę o ważnych aspektach tego procesu. Polecam dla początkujących coachów oraz osób zainteresowanych rozwojem osobistym.
Piotr Wojtkowiak Operation Manager ZF TRW Active & Passive Safety Technology TRW Polska, Seat Belt Systems
Elastyczne podejście do uczestników szkolenia przez trenera zasługuje na słowa najwyższego uznania. Niesamowita wiedza merytoryczna, doskonałe umiejętności trenerskie pozwoliły na zapewnienie dynamicznego tempa szkolenia.
Paulina Rutkowska Specjalista ds. szkoleń LexisNexis Polska Sp. z o.o.
Miałem ogromną przyjemność wziąć udział w szkoleniu Coaching Fundamentals Certificate prowadzonym przez Dagmarę Kanik-Kłoczko z ramienia IBD School. Z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że z bardzo wielu kursów rozwijających kompetencje miękkie, w których brałem udział, ten był zdecydowanie najlepszy. Dobór tematów, wykraczających poza standardowy zakres kursu, niesamowita liczba przykładów i działań warsztatowych, a przede wszystkim ogromne zaangażowanie, wiedza i talent p. Dagmary sprawiły, że kurs ten nie tylko był przyjemnością, ale przede wszystkim pozwolił mi na zdobycie praktycznych umiejętności, które z powodzeniem stosuję w roli menedżera. Wszystkim zainteresowanym poszerzeniem kompetencji menedżerskich poprzez wykorzystanie narzędzi coachingowych, szczerze polecam ten kurs.
Łukasz D. Nowak Dyrektor Departamentu Zarządzania Projektami Bank BGŻ BNP Paribas
Brałam udział w szkoleniu Coaching Fundamentals Certificate prowadzony przez Pana Dariusza Jędę. Szkolenie było zorganizowane przez firmę IBD Business School. Uważam, że szkolenie było przygotowane w sposób merytoryczny, a wiedza przekazana w sposób bardzo przystępny i obrazowy. Ogromną zaletą była mała grupa. Atmosfera podczas szkolenia pozwoliła zbudować zaufanie między uczestnikami i w praktyce dowiedzieć się, czym jest, oraz doświadczyć pierwszych sesji coachingu. Sam proces certyfikacji jest bardzo dobrze ułożony. Pozwala na utrwalenie wiedzy z kursu, a 3 sesje mentorskie pomagają w nabraniu pewności siebie podczas prowadzenia sesji coachingu [...]
Judyta Hanc Sensoriko Gabinet Terapii i Rehabilitacji Judyta Hanc
Mam przyjemność zarekomendować Noble Manhattan Coaching, firmę w której poszerzałam swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w szkoleniu „Coaching Fundamentals Certificate”. Na szczególne uznanie zasługuje zespół trenerów i coachów prezentujący wysokie kwalifikacje i doświadczenie biznesowe. Planując szkolenia i kursy w przyszłości dla siebie i swoich współpracowników na pewno wezmę pod uwagę możliwość kontynuowania współpracy z IBD Business School.
Aleksandra Romel-Domarecka Prezes Zarządu / President of the Board X-Office Sp. z o.o.
Miałem przyjemność wziąć udziała w kursie Coaching Fundamentals Certificate prowadzonym przez Dariusza Jędę z ramienia IBD Business School. W ramach intensywnego kursu otrzymałem dużą dawkę teorii z zakresu coachingu oraz jej praktyczne zastosowanie. Dariusz Jęda w sposób bardzo profesjonalny przeprowadził zajęcia. W trakcie certyfikacji, podczas indywidualnych sesji coachingowych, również prowadzonych przez Dariusz Jędę poznałem praktyczne techniki zastosowania coachingu zarówno w biznesie, jak i życiu osobistym. Polecam ten kurs zarówno osobom pracującym w roli trenera, coacha, jak również menadżerom na wszystkich szczeblach zarządzania, dla których ważny jest aspekt komunikacji interpersonalnej.
Marek Gołaszczyk Dyrektor Sprzedaży Avet Pharma sp. z o.o.
Brałam udział w organizowanym przez IBD Business School kursie Coaching Fundamentals Certificate (CFC). Do kursu przystąpiłam jako osoba prywatna, samodzielnie wybierając organizatora kursu i samodzielnie ponosząc jego koszty [...]. Prowadzący zajęcia [Dariusz Jęda], odsłaniając przed nami podstawy teorii stopniowo zachęcał grupę do wypowiedzi i brania udziału w ćwiczeniach. Ćwiczeniach prowadzonych przy całej grupie lub - co miało miejsce częściej - prowadzonych w grupach 2-3 osobowych, w odrębnych pomieszczeniach i przy zachowaniu całkowitej intymności prowadzonych rozmów. Niespodziewanie dla nas samych, proste ćwiczenia poruszały głębokie emocje. W takich sytuacjach, ramy czasowe były dostosowane do potrzeb poszczególnych osób [...].
Wiesława Szczerkowska
Między marcem a czerwcem tego roku miałam przyjemność brać udział w procesie certyfikacji Coaching Fundamentals Certificate (CFC), zorganizowanym przez IBD Business School. Z szacunkiem przyznaję, że cały proces certyfikacji jest niezwykle spójny. Poprzez kompleksowe podejście do zagadnienia coachingu gwarantuje on zdobycie wiedzy, a także natychmiastowe wykorzystanie jej w praktyce. Kurs prowadzony przez Dariusza Jędę, z ramienia IBD Business School stanowił inspirujące wprowadzenie do temat. Pan Dariusz z zainteresowaniem i oddaniem wdrażał nas w tajniki coachingu, omawiając kluczowe zagadnienia, narzędzia oraz kładł nacisk na psychologiczne aspekty pracy coacha. Na szczególne uznanie zasługuje również część praktyczna certyfikacji, która polegała na pracy z mentorem, jak również na indywidualnych sesjach coachingowych, wykonywanych przez uczestników kursu. Zastosowanie wiedzy w praktyce i możliwość konsultacji z mentorem jest niewątpliwie ogromnym atutem certyfikacji z IBD Business School. Chciałabym bardzo serdecznie polecić kurs Coaching Fundamentals Certificate wszystkim osobom, które szukają profesjonalnego partnera w rozwijaniu umiejętności coachingowych oraz chcą uzyskać prestiżowy, uznany certyfikat potwierdzający ich poziom wiedzy i praktyki w obszarze coachingu.
Anna Maria Markiewicz Partner, Talent Architect | ammplify Ammplify
Jako uczestnik kursu Coaching Fundamentals Certificate polecam osobom zainteresowanym prywatnie i zawodowo – kurs zmienia nasz sposób postrzegania zarówno siebie samego, jak i drugiego człowieka. Wysoki merytoryczny poziom sesji, dobrze przygotowane materiały, doświadczenie i otwarci trenerzy sprawiają, że w krótkim czasie jesteśmy w stanie postawić pierwsze kroki w roli coacha. Metodologia prowadzonych zajęć umożliwia sprawdzenie własnych predyspozycji do coachingu, sesje z coachem mentorem po zakończeniu szkolenia uczą właściwych zachowań, umożliwiają też analizę naszych dokonań i pozwalają na przedyskutowanie naszych wątpliwości.
Dagmara Żygowska
Z całą pewnością stwierdzam, iż kurs "Coaching Fundamentals Certificate", stanowiący ofertę IBD Business School, dawniej Instytutu Rozwoju Biznesu, na który składają się w szczególności wysoko rozwinięte kompetencje trenerów prowadzących oraz prezentowane treści merytoryczne – stanowią mocne fundamenty do przygotowania pracy coacha, zasluguje na rekomendację i poparcie tej formy rozwoju.
Wioleta Wilma Dyrektor Zarządzająca MQWW
Miałam ogromną przyjemność wziąć udział w kursie Coaching Fundamentals Certificate efektem prowadzonym przez Dagmarę Kanik-Kłoczko z ramienia IBD Business School. Był to niezwykle intensywny warsztat dający mocne i konkretne narzędzia. Co więcej, mogliśmy wszystkie narzędzia mocno przećwiczyć i dogłębnie przeanalizować. Dagmara posiada niesamowity dar motywowania i angażowania uczestników. Wciąż chcieliśmy ćwiczyć więcej i więcej. Dzięki tym zajęciom moje zainteresowanie coachingiem wzmocniło się, czego efektem jest aktualnie kontynuowany proces certyfikacji. Kurs był również dla mnie osobiście czasem autorefleksji i wejścia wgłąb siebie. Spowodowało to duża zmianę mojej postawy i podejścia do tematyki coachingu jako sposobu komunikowania się nie tylko w biznesie. Polecam ten kurs wszystkim, których interesuje nie tylko samo zagadnienie coachingu, ale również tym, dla których jakość życia i komunikacji z ludźmi jest niezwykle istotna.
Alicja Szyndrowska-Solich Trener w Dziale Szkoleń i Rozwoju Sił Sprzedaży Aegon TUnŻ
Szkolenie Coaching Fundamentals Certificate w pełni spełniło moje oczekiwania w zakresie wiedzy, jaka została przekazana, wysokich kompetencji trenerów, jak również miejsca, w którym się ono odbywało. Nie było to tylko teoretyczne szkolenie, duży nacisk został położony na ćwiczenia w grupach oraz pracę indywidualną, która odbywała się nie tylko na szkoleniu, ale również przez kilka tygodni po nim. Polecam każdą minutę spędzoną na tym szkoleniu. W mojej ocenie jest to niezbędne szkolenie dla każdej osoby pracującej na stanowisku menedżerskim, a nie tylko osób chcących się zajmować coachingiem.
Paweł Gula Wicedyrektor Departamentu Informatyki Bank Polskiej Spółdzielczości SA
Polecam szkolenia organizowane przez IBD Business School, ponieważ ich zawartość merytoryczna, profesjonalizm prowadzących, oraz możliwość praktykowania poprzez ćwiczenia z wykorzystaniem nowo poznanych narzędzi, przyczynia się w dużej mierze do nabycia nowych kompetencji i praktycznych umiejętności u wszystkich uczestników. Poznając nowe narzędzia doskonaliliśmy metody skutecznej oceny personelu jak również działania rozwojowe i rekrutacyjne. Podczas ćwiczeń w grupach mogliśmy liczyć na wsparcie kadry szkoleniowej, a atmosfera panująca na kursie dzięki ich zaangażowaniu i bardzo profesjonalnemu podejściu, sprzyjała nauce. Kurs, w którym uczestniczyłam, Coaching Fundamentals Certificate ( NMC Cert) był bardzo dobrze przygotowany, a materiały edukacyjne, okazały się bardzo pomocne nie tylko podczas trwania kursu.
Halina Markiewicz-Kuśnierz Specjalista ds. Eksportu OPEX SA
Z wielką przyjemnością wystawiam pozytywną ocenę za szkolenie Coaching Fundalemntals Certificate organizowaną przez firmę Noble Manhattan Coaching. Wysoki poziom merytoryczny, bardzo profesjonalne przygotowanie, specjaliści wysokiej klasy oraz dobrze zaplanowane i przeprowadzone zajęcia praktyczne. Miła atmosfera podczas szkolenia sprzyajała zdobywaniu umeijętności i integracji z grupą. Serdecznie polecam!
Aldona Bielawny Psycholog, coach
Uczestnictwo w kursie CFC było niezwykle cennym doświadczeniem. W ciągu trzydniowych warsztatów otrzymałem dużą dawkę wiedzy, a także możliwość przećwiczenia zdobywanych umiejętności pod okiem doświadczonych prowadzących. Ciężka praca była przyjemnością dzięki dobrej atmosferze panującej w grupie, którą w dużej mierze kształtowali trenerzy. Po warsztatach byłem gotowy do stawiania pierwszych kroków w samodzielnym prowadzeniu sesji coachingowych. Wszelkie wątpliwości i wyzwania, które podczas nich się pojawiły, mogłem szczegółowo przeanalizować podczas sesji mentorskich. Dopełnieniem kursu jest książka „Coaching koaktywny”, która jest wyczerpującą pozycją, która odpowiada na wiele pojawiających się pytań.
Maciej Strzelecki
Współpraca z Panią Agnieszką Marczak-Czajka w ramach sesji mentorskich [Coaching Fundamentals Certificate] przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze. Sesje mentorskie z jej udziałem przyniosły mi wiele rzeczowych i kompetentnych informacji na temat coachingu. Każda sesja mentorska prowadzona była bardzo naturalnie i autentycznie, co spowodowało możliwość wyciągnięcia wielu wniosków, które same nasuwały się po jej zakończeniu. Pani Agnieszka jest osobą bardzo życzliwą i chętną do pomocy. Odpowiadała wyczerpująco na wszystkie moje pytania i udzielała kompetentnych porad (…). Ważne było również dla mnie to, że udzielając informacji zwrotnych, sprawiała, że miałam chęć poprawy oraz szukania dodatkowych materiałów, żeby poszerzać swoją wiedzę. Podczas naszych spotkań w ramach sesji mentorskich miałam poczucie, że dokłada wszelkich starań żebym poznała proces coachingowy poprzez doświadczenie go na „własnej skórze” (…).
Magdalena Zebrzowska Trener ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta Dział Rozwoju Jakości Sieci Sprzedaży Departament Klientów Biznesowych PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.
Kurs CFC organizowany przez IBD to dobra okazja do przyjrzenia się własnym zasobom i podjęcia decyzji, czy i kiedy podążać drogą coacha. Certyfikowałam się kilka lat temu w innej organizacji. Do IBD przyszłam uporządkować i odświeżyć swoją wiedzę. Poziom merytoryczny prowadzącego, logistyka, otoczenie i komunikacja na bardzo dobrym poziomie. Opieka merytoryczna po zakończeniu kursu dyskretna, skuteczna. Świetna atmosfera. Gorąco polecam.
Beata Jakoniuk-Wojcieszak
Pani Agnieszka Marczak-Czajka przeprowadziła 3 sesje mentorskie w ramach mojego kursu CFC, w Noble Manhattan Coaching. Sesje mentorskie były prowadzone na wysokim poziomie. Pani Agnieszka stworzyła atmosferę bezpieczeństwa, sprzyjającą uczeniu się przeze mnie prowadzena sesji coachingowych. Swoją postawą zachęciła do przyjrzenia się sobie oraz poszerzenia perspektywy. W umiejętny sposób udzielała informacji o obszarach do rozwoju. Potrafiła również docenić i podkreślić mocne strony, które są moim zasobem. W czasie rozmowy chętnie dzieliła się swoją wiedzą.Odebrałam to jako chęć wsparcia mnie na początku drogi prowadzącej do rozwoju zawodowego.
Ewa Skepka

Kurs CFC to ogromnie intensywne i inspirujące wydarzenie. Szkolenie, z którego chciałoby się zapamiętać i utrwalić każdą godzinę. Ilość wiedzy, praktycznych ćwiczeń i nowych doświadczeń, jakie to 3-dniowe spotkanie daje jest niesamowita. Ciekawi prowadzący, dysponujący praktyczną wiedzą z zakresu coachingu, świetnie nawiązują kontakt z uczestnikami. Dobra organizacja dopełnia obrazu. Wielką wartością, o której nie należy zapominać, są także pozostali uczestnicy, którzy wiele wnoszą do całego kursu. Ja miałam przyjemność spotkać wiele ciekawych osób. Gorąco polecam! To jest przygoda, która bardzo wciąga i pokazuje świat z innej perspektywy.

Małgorzata Domańska
Polecam kurs Coaching Fundamentals Certificate (CFC) firmy Noble Manhattan Coaching jako bardzo profesjonalnie, ciekawie i skutecznie prowadzony kurs coachingu. Pokazuje i praktycznie uczy stosowania narzędzi coachingowych (m.in.: umiejętności zadawania pytań, TGROW) oraz prowadzenia profesjonalnie sesji coachingowej. Cenne jest również skorzystanie z sesji mentorskich wchodzących w skład kursu. Serdecznie polecam kurs CFC.
Johanna Marzena Zeyer
Kurs CFC Noble Manhattan był dla mnie perfekcyjny (…). Uzyskałam podstawy do praktyki, utwierdziłam się w przekonaniu, iż COACHING jest moim sposobem na życie zgodnym z moimi wartościami i osobowością, naturą, sposobem życia. Poznałam niesamowitych ludzi z tym samym poziomem energii, co ja! Pani mentor Beata Ponichtera poświęciła mi zawsze wystarczająco dużo czasu, aby zaspokoić moje potrzeby, odpowiedzieć na nurtujące pytania. Obsługa szkolenia była na jak najwyższym poziomie, komunikatywna, reagująca szybko na wiadomości. Pan Marek Woźniakowski wykazał się swoim profesjonalizmem i troską o klienta w wielu przypadkach. Kurs zmienił moje spojrzenie na życie w wielu przypadkach na lepsze. Gorąco polecam kurs!
Natalia Dykiert
Brałam udział w międzynarodowej edycji szkolenia Executive & Corporate Coach Diploma, która odbyła się na Teneryfie. Oprócz świetnej organizacji i mistrzowskich trenerów niewątpliwym atutem tego doświadczenia była możliwość wymiany z osobami z innych krajów i z różnych obszarów zawodowych. To szkolenie stanowiło dla mnie także skondensowany przegląd wiedzy z dziedziny nowoczesnego zarządzania, przywództwa oraz coachingu biznesowego. Podobał mi się refleksyjny charakter warsztatów i koncentracja na samorozwoju uczestników poprzez ich zaangażowane uczestnictwo w indywidualnych i grupowych ćwiczeniach. Szczególnie polecam to szkolenie osobom, które chcą wzmocnić swoją tożsamość coacha biznesowego i skonfrontować swoją wiedzę i umiejętności z kolegami i koleżankami po fachu.
Anna Radzikowska Anna Radzikowska Coaching
Niniejszym potwierdzam, że wziąłem udział w szkoleniu "Finanse dla niefinansisów", poziom 1, zorganizowanym przez IBD Business School. Zakres tematyczny oraz sposób przeprowadzania oceniam bardzo dobrze. Zwłaszcza możliwość zadawania pytań w trakcie omawiania tematów oraz wymiana zdań i opinii pozwoliła mi w pełni osiągnąć to, czego oczekiwałem po szkoleniu. Otrzymane materiały pozwalają mi na pogłębienie wiedzy i możliwość rozstrzygnięcia wątpliwości.
Grzegorz Jeżewski Pollena Ostrzeszów
Niniejszym zaświadczam, że brałem udział w szkoleniu "Finanse dla niefinansistów" cz. 1), organizowanym przez IBD Business School. Wiedza przekazana podczas szkolenia pokrywała się z ofertą, a zajęcia były przeprowadzone w pełni profesjonalnie i zrozumiale dla odbiorców. Grupa składająca się z kilku uczestników dawała możliwości wymiany doświadczeń i spostrzeżeń pomiędzy uczestnikami w nawiązaniu do omawianego materiału.
Rafał Perekińczuk Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 SA
Niniejszym zaświadczam, że brałam udział w szkoleniu Finanse dla niefinansistów, poziom 1, zorganizowanym przez IBD Business School. Szkolenie zostało zorganizowane i przeprowadzone w sposób w pełni profesjonalny. Wiedza i informacje uzyskanie na szkoleniu pokrywały się z moimi oczekiwaniami, przekazane były w sposób zrozumiały i dostępny odbiorcy. Jakość materiałów i możliwość dialogu dawały uczestnikom szkolenia możliwość uzyskania wyczerpujących odpowiedzi na stawiane przez nich pytania i podnoszone wątpliwości.
Anna Hryciuk-Nguyen Tan-Viet
Niniejszym zaświadczam, że brałem udział w szkoleniu Finanse dla niefinansistów - poziom I, zorganizowanym przez IBD Business School. Szkolenie zostało zorganizowane i przeprowadzone w sposób w pełni profesjonalny. Wiedza informacje uzyskane na szkoleniu pokrywały się z moimi oczekiwaniami, przekazane były w sposób zrozumiały i dostępny dla odbiorcy. Jakość materiałów i możliwość dialogu dawały uczestnikom szkolenia możliwość uzyskania wyczerpujących odpowiedzi na stawiane przez nich pytania i podnoszone wątpliwości.
Dariusz Wielechowski Zastępca Dyrektora Produkcji da. Kooperacji Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 SA
Szkolenie w pełni spełniło moje oczekiwania, zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym. Prowadząca zajęcia dr Aneta Hryckiewicz wykazała się szeroką wiedzą w obszarze finansów oraz profesjonalnym prowadzeniem zajęć.
Tomasz Czerny Dyrektor ds. Marketingu Grupa Kapitałowa Azoty Tarnów
Zajęcia miały charakter praktyczny, warsztatowy, tak jak tego oczekiwaliśmy. Przykłady obrazowały merytoryczne treści, doskonale trafiały do odbiorców i ułatwiały im zrozumienie materiału.
Piotr Flaun Zastępca Dyrektora ds. finansowowo-księgowych Transpost SA
Niniejszym zaświadczam, że brałam udział w szkoleniu Finanse dla niefinansistów cz. 1, organizowanym przez IBD Business School (d. Instytut Rozwoju Biznesu). Wiedza przekazana podczas szkolenia pokrywała się z ofertą Instytutu, szkolenie było przeprowadzone w pełni profesjonalnie i zrozumiale dla odbiorcy.
Barbara Hernas Litera PR
Zajęcia były prowadzone bardzo profesjonalnie i przystępnie dla każdego. Podejmowane tematy były jasno objaśniane, a zajęcia odbywały się w miłej atmosferze. Mogę zapewnić, że Instytut Rozwoju Biznesu (obecnie IBD Business School) jest profesjonalną placówką szkoleniową, której usługi mogę zarekomendować.
Monika Fostiak Senior Manager Special Projects MTV Network Polska Sp. z o.o.
Szkolenie zostało przeprowadzone w sposob profesjonalny. Trener prowadzący szkolenie Arkadiusz Kustra został oceniony jako osoba kompetentna, potrafiąca przekazać swoją wiedzę słuchaczom i udzielić odpowiedzi na zadawane pytania.
Katarzyna Bereśniewicz Kierownik ds. Personalnych Rosti (Polska) Sp. z o.o.

Introduction to Coaching sprawił, że po pierwsze, poczułam, iż jestem w odpowiednim miejscu wśród odpowiednich ludzi; po drugie, poczułam siłę, energię i radość robienia tego, co zawsze chciałam, a kiedyś się bałam. Ze szkoły Noble Manhattan Coaching wzięłam sobie trochę przyjaźni, dużo wzmacniających znajomości oraz narzędzia, które codziennie są dla mnie wsparciem, ale przede wszystkim, co najważniejsze, odkryłam prawdziwą siebie. Odkryłam, jaka jestem wyjątkowa, kiedy nie zasłaniam się obawami. Jak blisko wtedy jest do sukcesów, do miłości, do pieniędzy, do wszystkiego, czego się pragnie. Życzę każdemu, żeby przynajmniej dotknął kawałka tego na Introduction to Coaching.

Katarzyna Żmijewska Active Coaching
Z przyjemnością potwierdzam udział w szkoleniu: „High Performance Leadership” [...].  Szkolenie przeprowadził zespół trenerów posiadający bardzo wysokie kwalifikacje, umiejętności i doświadczenie. Wielowątkowe podejście do problemów, bardzo często pozwalało na zastosowanie nietuzinkowych rozwiązań w swoim biznesie. Zagadnienia prezentowane były fachowo, w sposób zrozumiały, poparte wieloma przykładami i odniesieniami do rzeczywistych sytuacji. Świetnie przygotowani wykładowcy byli zawsze bardzo zaangażowani. Posiadali bogate doświadczenie praktyczne, którym hojnie dzielili się z uczestnikami. Bardzo cenne podczas szkolenia okazały się „konfrontacje doświadczeń” uczestników z prowadzącymi. Wielokrotnie odczuwano duże zaangażowanie całej grupy do rozwiązania istniejącego problemu, w macierzystej firmie danego uczestnika. Pozytywna i przyjacielska atmosfera zaowocowała wieloma znajomościami, pielęgnowanymi do dnia dzisiejszego. Polecam firmę IBD Business School wszystkim, którzy zainteresowani są rozwojem własnych umiejętności [...].
Szymon Bazylewicz Elektrobud

Dziękujemy za owocny przebieg dotychczasowej współpracy Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego LEK-AM Sp. z o.o. z Instytutem Rozwoju Biznesu (obecnie IBD Business School). Pozostajemy pod ogromnym wrażeniem certyfikowanych kursów i szkoleń, które oferuje Instytut. We wrześniu br. jeden z dyrektorów naszej firmy uczestniczył w szkoleniu z obszaru przywództwa dla rezultatów i w następujący sposób wyraził swoją ocenę: „Szkolenie High Performance Leadership oceniam jako profesjonalne i bardzo efektywne. Szkolenie zostało przeprowadzone w postaci pięciu 2-dniowych sesji poświęconych różnym, odpowiednio dobranym aspektom zarządzania. Każda z sesji była prowadzona przez kompetentnych i doświadczonych wykładowców, posiadających dużą teoretyczną wiedzę, ale także praktyczną (…). Z pełnym przekonaniem rekomenduję Instytut jako kompetentnego, solidnego i odpowiedzialnego Partnera do współpracy w zakresie usług szkoleniowych i rozwoju pożądanych kompetencji.”

Małgorzata Wójcik Dyrektor Personalny Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.
W minionym roku miałem przyjemność uczestniczyć w kursie dla kandydatów na członków rad nadzorczych organizowanym przez IBD Business School Sp. z o.o. Kurs został zorganizowany w ośrodku szkoleniowym Sienna Training Centre ul. Sienna 73 w Warszawie. Ośrodek ten mieści się w nowoczesnym biurowcu, gdzie wyposażenie i komfort sal wykładowych stanowi wysoki standard. Zajęcia były prowadzone od godz. 9.00 do 18.00 (sobota-niedziela). Wydawałoby się, że tak długi czas zajęć negatywnie wpłynie na samopoczucie słuchacza, jednak wysoki komfort sal nie powodował zmęczenia natomiast podczas przerw można było orzeźwić się kawą/herbatą lub innymi napojami oraz słodyczami. Za ten stan dbał bardzo miły i życzliwy personel ośrodka szkoleniowego. Najważniejszym elementem kursu byli wykładowcy realizujący program szkolenia. W tym miejscu pragnę podkreślić ich profesjonalizm, wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Początkowe zajęcia (działalność przedsiębiorstw, prawo upadłościowe, prawo restrukturyzacyjne i elementy prawa cywilnego z połączeniem prawa pracy) prowadziła mec. Małgorzata Sudoł. Wykładowca w moim odczuciu był zaangażowany także emocjonalnie, starając się zwrócić uwagę na praktyczne uwarunkowania wynikające z "suchych" przepisów prawa, gdyż widać było, że jest bardzo doświadczonym praktykiem, a przytaczane przykłady wzbudzały zainteresowanie słuchaczy. Kolejne zajęcia (szeroko rozumiane zagadnienia spółek handlowych) prowadziła mec. Katarzyna Kotelecka, która charakteryzowała się niesłychaną dokładnością i skrupulatnością przekazywanej wiedzy. Słuchając jej, odniosłem wrażenie osoby o doskonałej pamięci cytowanych paragrafów zawartych w KSH. Zagadnienia z prawa gospodarczego Unii Europejskiej prowadził dr Krzysztof Świeszczak, gdzie było widać jak swobodnie porusza się po zagadnieniach realizowanego tematu. Kolejne zjazdy prowadził dr hab. Arkadiusz Kustra. Zajęcia były ukierunkowane na finanse przedsiębiorstw. Zaprezentowana forma zajęć zasługuje na wielkie uznanie. Wykładowca ten poza zwykłą teorią nawiązywał do praktyki, którą osobiście posiadł w trakcie swojej profesji. Końcówka kursu przypadła dr Andrzejowi Chordeckiemu, gdzie poza programem starał się u słuchaczy kursu wyrobić koncentrację nad istotą pytań egzaminacyjnych dla kandydatów na członków organów nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Według mojej oceny z tego zadania wywiązał się wzorowo. Wykładowca ten posiadając bogate doświadczenie zawodowe prowadził zajęcia z niezwykłą "lekkością" i precyzją prawniczą. Rekomenduje ośrodek szkoleniowo-doradczy IBD Business School sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ze względu na przedstawione powyżej argumenty, z których wynika profesjonalizm kadry szkoleniowej, wysoki standard zaplecza szkoleniowego oraz tzw. firmy "Fair Play". Końcowa moja ocena to celująca.
Krzysztof Jamroziak
W imieniu własnym chciałbym podziękować zespołowi IBD Business School Sp. z o.o. z Warszawy za rzetelnie i profesjonalnie przeprowadzony Kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Wykładowców i sposób przekazywania wiedzy uważam za wysoce kompetentny, umożliwiający w sposób przystępny przyjęcie odpowiedniej wiedzy z zakresu wykładów.
Adam Poteralski
Uczestniczyłam w Kursie dla kandydatów na członków rad nadzorczych realizowanym przez IBD Business School w Warszawie. Pozostaję pod wrażeniem zaangażowania wykładowców kursu, którzy bardzo ciekawie prowadzili zajęcia i w profesjonalny sposób przekazywali treści związane z ww. kursem oraz chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami. Dodatkowym atutem kursu jest E-repetytorium - pomocne narzędzie do nauki - do części pisemnej egzaminu w KPRM, które bardzo ułatwia przyswajanie zdobytej wiedzy. Jestem zadowolona z Kursu dla kandydatów na członków rad nadzorczych i polecam IBD Business School sp. z o.o.
Anna Fabiszewska
Uczestniczyłem w kursie zorganizowanym przez IBD Business School dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Zajęcia były prowadzone na wysokim poziomie, przez zaangażowanych, doświadczonych i posiadających bogatą wiedzę, zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, wykładowców. Dzięki takiemu przygotowaniu zdałem za pierwszym razem egzamin zorganizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (…).
Damian Dytrych
Uczestniczyłem w 2-miesięcznym kursie dla kandydatów na członków rad nadzorczych realizowanym przez IBD Business School w Warszawie. Kurs spełnił wszelkie stawiane przed nim oczekiwania, przede wszystkim dzięki profesjonalnemu przygotowaniu organizatora. Zajęcia był prowadzone przez szereg profesjonalistów branżowych o bardzo dużym doświadczeniu, świetnie przygotowanych do prowadzenia zajęć, bardzo chętnie dzielących się wiedzą. Organizator zaopatrzył uczestników w pełen zakres bardzo dobrze opracowanych materiałów szkoleniowych, udostępnianych na każdych zajęciach, jak i na platformie internetowej. Same zajęcia odbywały się w nowoczesnych salach szkoleniowych, a dla każdego uczestnika dostępny był dobrze zaopatrzony bufet z napojami i przekąskami (…). Na podstawie osobistego doświadczenia szczerze polecam realizowanie kursów z firmą IBD Business School, która bardzo profesjonalnie i wymagająco podchodzi do wszelkich aspektów mogących wpływać na jak najlepsze doświadczenia szkoleniowe klienta.
Andrzej Banucha
Z wielką przyjemnością rekomenduję IBD Business School (…). Byłam uczestnikiem kursu dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Szkolenie zostało przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie zarówno merytorycznym, jak i organizacyjnym. Jestem pod wrażeniem kompetencji wykładowców oraz umiejętności przekazywania posiadanej wiedzy. Dodatkowo, udostępniane uczestnikom kursu narzędzie w postaci e-repetytorium daje możliwość uczenia się w dowolnym miejscu i czasie. Potwierdzeniem jakości kształcenia jest zdanie egzaminu dla członków rad nadzorczych, organizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów r.
Elżbieta Szuflicka-Leszkiewicz
Kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych, został przeprowadzony profesjonalnie zarówno pod kątem doboru wykładowców, jak i opracowania materiałów szkoleniowych. Bardzo dobra organizacja.
Marzena Pietrzak
Poszukiwałem kursu dla kandydatów na członków rad nadzorczych, który przy zachowaniu formy syntetycznej daje podstawy do samodzielnego przygotowania do egzaminu i wskazującego praktyczne wytyczne do samego procesu przeprowadzania egzaminu organizowanego przez KPRM. Wybór padł na ofertę IBD Business School, który w formule sesji weekendowych spełniał moje oczekiwania. Przy tak szerokiej gamie zagadnień nie jest sprawą prostą dobór materiałów, a tu spotkała mnie miła niespodzianka – dzięki możliwości dostępu do formy elektronicznej na dedykowanym koncie dla uczestnika kursu mam stały dostęp do usystematyzowanej wiedzy i zakresu, który pomaga w samodzielnej nauce. Oczywiście, jeszcze przede mną sam egzamin, który dopiero potwierdzi skuteczność ostatecznie jakości kursu, niemniej jednak uzyskane wiadomości, praktyczne przykłady przedstawiane przez wykładowców w trakcie kursu dają mi poczucie pewności do podjęcia tej próby. Z przyjemnością zarekomenduje kurs na członków rad nadzorczych organizowany przez IBD Business School.
Andrzej Kreft
Niniejszym chciałabym zarekomendować IBD Business School [...]. Byłam uczestnikiem kursu dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Szkolenie zostało przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym z dochowaniem należytej staranności. Wszystkie elementy szkolenia, takie jak dobór wykładowcy, ilość i jakość przekazywanej wiedzy, przygotowanie materiałów pomocniczych dla uczestników szkolenia zasługują na pochwałę i uznanie.
Elżbieta Pońska Stemplewska
Uczestniczyłem w organizowanym przez Instytut Rozwoju Biznesu [obecnie: IBD Business School] kursie dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Wysokie kwalifikacje i zaangażowanie kadry szkoleniowej, profesjonalny sposób organizacji szkolenia oraz jakość materiałów edukacyjnych, w tym możliwość korzystania z multimedialnej platformy internetowej znacznie ułatwiły mi naukę, w konsekwencji wpłynęły na pozytywny wynik egzaminu. Z przyjemnością polecam organizowane przez IBD Business School Sp. z o.o. szkolenia i usługi, które świadczone są na wysokim europejskim poziomie.
Rafał Witasik Prezes Zarządu Zakład Górniczy EKO-PLUS sp. z o.o.
Niniejszym pragnę udzielić referencji IBD Business School (d. Instytut Rozwoju Biznesu) i tym samym potwierdzić profesjonalizm oraz dać wyraz zadowolenia z organizacji i realizacji przez ww. podmiot Kursu dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Poprawność i spójność merytoryczna oraz dobra organizacja zajęć świadczą o rzetelnym podejściu do zadania. Informacje zostały przekazane słuchaczom w sposób przystępny, jasny i klarowny. Zajęcia były prowadzone przez kompetentnych wykładowców o rozległej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Omawiane zagadnienia wzbogacone były o aktualne akty prawne wraz z komentarzami i opracowaniami. Kursanci mogli skorzystać ze specjalnego e-repetytorium, w którym zamieszczono próbne testy egzaminacyjne. Współpraca i komunikacja z Instytutem przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Z przyjemnością rekomenduję Instytut jako znakomitego partnera i rzetelną firmę świadczącą usługi szkoleniowe na najwyższym poziomie.
Izabela Tokarz Dyrektor Biura Organizacji i Kontaktów z Inwestorami w Warszawie Jastrzębska Spółka Węglowa SA
Uważam, że szkolenie zostało przeprowadzone z dużym profesjonalizmem oraz każdy jego etap był bardzo interesujący. Wysoko oceniam realizację szkolenia zarówno pod względem merytorycznym, organizacyjnym, jak i logistycznym.
Mariusz Warych
Szkolenie w pełni spełniło moje oczekiwania. Zajęcia były prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną Kadrę Wykładowców. Wysoko oceniam realizację pod względem merytorycznym i logistycznym. Jestem przekonany że Uczestnicy szkolenia zostali właściwie przygotowani do pomyślnego zdania egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną Ministerstwa Skarbu Państwa i do rzetelnego wypełniania nałożonych przez prawo obowiązków nadzorczych w spółce.
Tadeusz Mytnik, Ryszard Wojtyła Tamtron SA
Niniejszym pragnę udzielić referencji Instytutowi Rozwoju Biznesu (obecnie IBD Business School) i tym samym potwierdzić profesjonalizm oraz dać wyraz zadowolenia z organizacji i realizacji przez ww. pomiot „Kursu dla kandydatów na członków rad nadzorczych”. Poprawność i spójność merytoryczna oraz dobra organizacja zajęć świadczą o rzetelnym podejściu do zadania. Informacje zostały przekazane słuchaczom w sposób przystępny, jasny i klarowny. Zajęcia były prowadzone przez kompetentnych wykładowców o rozległej wiedzy teoretycznej i praktycznej.
Anna Patalong, Michał Borowski Wiceprezes Zarządu, Prokurent Koleje Śląskie Sp. z o.o.
Mogę z przyjemnością stwierdzić, iż Kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych organizowany przez Instytut Rozwoju Biznesu (obecnie IBD Business School) prezentuje wysoki poziom merytoryczny, a jego formuła i sposób prowadzenia zajęć pozwalają niewątpliwie uzupełnić i usystematyzować wiedzę. Należy podkreślić dobór i ukierunkowanie przerabianego na zajęciach materiału pod kątem zagadnień egzaminacyjnych.
Paweł Cholewka
Program zrealizowany w pełni i zgodnie z moimi oczekiwaniami. Jestem przekonana, że uczestnicy kursu zostali właściwie przygotowani do pomyślnego zdania egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną Ministerstwa Skarbu Państwa. Przekazywana wiedza była usystematyzowana i w ocenie zarówno mojej, jak i innych uczestników kursu kompleksowa.
Anna Nawrocka
Uczestniczyłem w „Kursie dla kandydatów na członków rad nadzorczych”, który przeprowadził Instytut Rozwoju Biznesu (obecnie IBD Business School). Warunki lokalowe ośrodka oraz przekazane materiały dydaktyczne oceniam jako bardzo dobre. Kompetencje wykładowców, sposób przekazywania wiedzy były na wysokim poziomie.
Marek Jarosz Wójt Gminy Jaświły
Poprawność i spójność merytoryczna oraz dobra organizacja zajęć świadczą o rzetelnym podejściu do zadania (…). Poruszane zagadnienia wzbogacane były o aktualne akty prawne z komentarzami i opracowaniami. Bardzo pomocnym narzędziem, którego nie oferuje żadna firma, jest e-repetytorium, zawierające przykładowe pytania egzaminacyjne.
Joanna Radziszewska
Mogę odpowiedzialnie polecić Państwa kurs zarówno pod względem zawartości edukacyjnej oraz jako przygotowanie do egzaminu na kandydatów do RN w spółkach SP. Wysoko oceniam zarówno organizację jak i wykładowców, którzy są bez wyjątku specjalistami w swoich dziedzinach i potrafią swą wiedzę i doświadczenie przekazać.
Grzegorz Brenda
Brałem udział w szkoleniu "Ocena projektów inwestycyjnych", organizowanym przez IBD Business School. Wiedza przekazana podczas szkolenia pokrywała sie z ofertą, a zajęcia były przeprowadzone w pełni profesjonalnie i zrozumiale dla odbiorców. Grupa składająca się z kilku uczestników dawała możliwości wymiany doświadczeń i spostrzeżeń pomiędzy uczestnikami w nawiązaniu do omawianego materiału.
Rafał Perekińczuk Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 SA
Zajęcia miały charakter praktyczny, warsztatowy, tak jak tego oczekiwaliśmy. Przykłady obrazowały merytoryczne treści, doskonale trafiały do odbiorców i ułatwiały im zrozumienie materiału.
Piotr Flaun Zastępca Dyrektora ds. finansowowo-księgowych Transpot SA
Zarówno od strony organizacyjnej (prowadzący, sala szkoleniowa, rytm szkolenia, środki techniczne, obiad, serwis kawowy, długość przerw itd.), jak i zakres merytoryczny samego szkolenia oraz sposób przeprowadzenia, stały na bardzo wysokim poziomie! A brałem udział, w czasie ostatnich lat, w kilkudziesięciu, różnych szkoleniach.
Kazimierz Zając General Motors Manufacturing Poland
Kurs Practitioner Coach Diploma w Noble Manhattan Coaching to kompendium wiedzy i umiejętności, które według mnie powinny być podstawą pracy każdego coacha. Bogata struktura kursu pozwala osobom uczącym się w różny sposób rozwijać swój unikalny potencjał w zawodzie coacha. Ogromnym atutem kursu jest wsparcie mentorskie w trakcie sesji oraz na masterclassach.
Anna Radzikowska
Szkolenie PLP przeprowadzone było wzorowo przez dobrze przygotowanych trenerów, którzy swoją szeroką wiedzę merytoryczną doskonale przeplatali z praktyką zawodową, bazując na swoim doświadczeniu. Bardzo ważnym elementem całego szkolenia i jego niewątpliwym atutem były ćwiczenia i odgrywane scenki. Uczestnicy mieli możliwość w sposób praktyczny przećwiczyć, zweryfikować a także doskonalić swoje umiejętności w zakresie szeroko pojętego zarządzania i budowania swojej pozycji w firmie jako lidera.
Marcin Moczydłowski Sales Director System AIR
Brałam udział w kursie Practitioner Coach Diploma szkoły Noble Manhattan Coaching, która działa pod patronatem IBD Business School. Kurs PCD był kontynuacją mojej nauki w obszarze coachingu i okazał się być jednym z najbardziej profesjonalnych i ciekawych kursów, w których byłam uczestnikiem. Zdecydowanie największym atutem Practitioner Coach Diploma jest kadra. Zarówno prowadzący, jak i mentorzy są pozytywnie nastawionymi do życia osobami oraz, a może nawet przede wszystkim, ogromnymi inspiratorami i pasjonatami coachingu. Agnieszka Czaplińska, którą wybrałam na swojego mentora, szczegółowo analizowała prowadzone przeze mnie sesje coachingowe oraz dawała niezwykle cenne wskazówki, które głęboko zakorzeniły się w mojej profesji. (…) Gdy ktoś pyta mnie, czy warto było wziąć udział w szkoleniu PCD, śmiało odpowiadam – WARTO! Wiedza i praktyka okazały się przydatne nie tylko w sesjach coachingowych, a również w codziennej pracy z człowiekiem, niekiedy trudnym klientem. Jeżeli ktoś następnie zadaje drugie pytanie: ,,Dlaczego akurat Noble Manhattan Coaching?" – komentuję – poziom i jakość wiedzy bronią i będą bronić się zawsze. Polecam!
Ilona Wąsowska KIERR
Uczestniczyłam w szkoleniu Noble Manhattan Coaching na poziomie Practitioner Coach Diploma, w ramach projektu „Sukces z Noble Manhattan Coaching”, współfinansowanego ze środków UE (…). Szkolenie spełniło moje oczekiwania, zarówno pod względem merytorycznym, jak również organizacyjnym. Szczególna troska, jaką otacza każdego studenta zespół Noble Manhattan Coaching, oraz indywidualne podejście sprawiły, że przez proces przeszłam przy odpowiednim wsparciu. Za te osobiste, rozwojowe doświadczenia, które stały się moim udziałem, dziękuję Pani Agnieszce Marczak-Czajce i Panu Dariuszowi Jędzie. (…) Podczas sesji mentorskich mogłam analizować i doskonalić warsztat coachingowy, jak również przedyskutować ważne kwestie związane z moim osobistym rozwojem.
Elżbieta Kownacka-Skwara Instytut Zdrowia i Rozwoju
Z przyjemnością chciałabym zarekomendować Panią Agnieszkę Ausfeld jako profesjonalnego i rzetelnego koordynatora projektów. Uczestniczyłam w certyfikowanym kursie „Noble Manhattan Coaching Practitioner Coach Diploma, współorganizowanym przez Instytut Rozwoju Biznesu i Szkołę Noble Manhattan Coaching. Projekt wymagał ze strony organizatorów wielu działań koordynacyjnych. Zaangażowanie Pani Agnieszki Ausfeld na każdym etapie projektu było dla mnie niezwykle pomocne.
Anna Maria Jaskólska Certyfikowany Coach (PCD) Noble Manhattan Coaching
Jako uczestnik kursu PCD NMC, który był realizowany w Zielonej Górze w dniach 19.05-07.09.2014 chciałbym na ręce Zarządu IRB wyrazić szczególne uznanie dla prowadzącej ww. kurs p. Agnieszki Marczak-Czajki. Pani trener dzięki swojej otwartości, uczciwości i sercu, które okazywała podczas spotkań sprawiła, iż uczestnictwo w ww. kursie było przyjemnością. Sam jestem trenerem i patrzenie na warsztat Agnieszki sprawiło mi ogromną przyjemność i radość. Kontakt z uczestnikami, profesjonalnie przygotowane warsztaty, dobre tempo, duża różnorodność, a przede wszystkim ciepło, które zachęcało do doskonalenia swoich umiejętności coachingowych.
Waldemar Kozłowski

Czym był dla mnie udział w kursie PCD Noble Manhattan Coaching? To czas od początku do końca poświęcony na praktyczne szlifowanie warsztatu pod okiem Mistrza Gerarda O’Donovan oraz doświadczonych Coachów Noble Manhattan Coaching. To możliwość uczenia się od najlepszych. To czas i przestrzeń do wymiany doświadczeń i odkrywania w sobie dojrzałego coacha. To szansa na wejście na wyższy poziom kompetencji coacha przez interakcję, obserwację oraz informację zwrotną od Coachów NMC. To zmierzenie się z krytyką narzędzi, pod którymi każdy coach podpisałby się bez wahania. To czas na szukanie, dociekanie, nazywanie oraz doprecyzowywanie własnych postaw, umiejętności oraz predyspozycji.

Wartością dodaną była perfekcyjnie zorganizowana przestrzeń do szlifowania warsztatu począwszy od miejsca gdzie odbywały się warsztaty, po sale szkoleniowe, wsparcie asystentów, jakość przygotowanych materiałów oraz obsługę. (…) Szczególne podziękowanie należą się osobom organizującym kurs Panu Markowi Woźniakowskiemu i Pani Karolinie Król.

Marzena Krzewińska Inspirujący Partner
(…) Pani Agnieszka Marczak-Czajka prowadziła indywidualne sesje mentorskie z moim udziałem. (…) Spotkania były prowadzone w sposób wspierający i adekwatny do moich potrzeb, a także w sposób budujący atmosferę bezpieczeństwa i rozwoju. Dużo wyniosłam z profesjonalnie udzielanych informacji zwrotnych, które skutecznie pobudzały mnie do refleksji i rozwoju warsztatu coacha. Mogłam też szczerze podzielić się własnymi niepokojami i niepowodzeniami, co skutkowało zwiększeniem umiejętności coachingowych i poczuciem pewności w działaniu.
Elżbieta Doroszuk Elmador Pracownia Psychologiczna
W okresie od kwietnia do czerwca 2014 roku miałem przyjemność uczestniczenia w kursie coachingu organizowanym przez Noble Manhattan Coaching na poziomie Practitioner Coach Diploma. Podczas całego procesu nauczania sztuki coachingu miałem możliwość nie tylko poznać narzędzia wspierające pracę coacha, ale przede wszystkim na własnej „skórze” zobaczyć, jak działa coaching. (…) Sposób prowadzenia warsztatu i charyzma prowadzącej sprzyjały nauce i refleksji. Nie bez znaczenia pozostaje umiejętność prowadzącej do dzielenia się praktycznymi wskazówkami. (…) Dla osób chcących poznać proces i schemat działania coachingu oraz dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z tym zawodem polecam kursy organizowane przez Noble Manhattan Coaching.
Andrzej Mika Dąbrowa Górnicza
W okresie od marca do lipca 2014 miałam przyjemność brania udziału w projekcie organizowanym przez Instytut Rozwoju Biznesu „Sukces z Noble Manhattan Coaching”, poziom zaawansowany Practitioner Coach Diploma. Celem projektu było zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających na samodzielne prowadzenie coachingu, a także uzyskanie międzynarodowej certyfikacji. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów, Residential, Masterclass, sesji mentorskich, teleklas. Wykładowcy, a w szczególności Pani Agnieszka Marczak Czajka, wspierali całą naszą grupę w procesie (będąc jego strażnikami), wykazując się ogromną życzliwością, zrozumieniem i wysoką wiedzą merytoryczną. W każdej chwili mogliśmy liczyć na ich pomoc i wsparcie. Program został zrealizowany z należytą starannością. Współpraca z IRB na każdym etapie przebiegała bardzo profesjonalnie.
Magdalena Masłowska Dąbrowa Górnicza
Szkola Coachingu Noble Manhattan i Instytutu Rozwoju Biznesu (obecnie IBD Business School) została wybrana do przeprowadzenia zamkniętego projektu Practitioner Coach Diploma (PCD) dla 18 pracowników Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi Banku Pocztowego SA, w tym trenerów Banku. Zaproponowani przez Szkołę w ramach tego programu wykładowcy oraz grono osób wspierających proces wykazali się profesjonalną postawą i wysokim poziomem wiedzy merytorycznej. Projekt został przeprowadzony bez zastrzeżeń i z uwzględnieniem specyficznych potrzeb Organizacji.
Jolanta Czajkowska Zastępca Dyrektora Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi Bank Pocztowy
Podczas szkolenia zostały omówione wszystkie zaplanowane w agendzie tematy. Wiele ćwiczeń praktycznych pozwoliło rozwinąć i utrwalić techniki efektywnych wystąpień publicznych. Wyjątkowo wysoko została oceniona praca Trenera – Pana Marcina Markowskiego. Nieocenione okazało się jego doświadczenie aktorskie. Skutecznie skupiał uwagę wszystkich uczestników przez cały czas trwania szkolenia.
Joanna Piwowarska-Łępa Zastępca Kierownika Sekcji Szkoleń Dział Sprzedaży Cyfrowy Polsat SA
Fantastyczny, fascynujący trening, wciągający od pierwszej do ostatniej minuty trwania. Gerard to jeden z najlepszych trenerów od jakich miałem przyjemność się uczyć. Ma charyzmę i niesamowite wręcz pokłady energii. Ma też ogromną wiedzę zarówno na temat klasycznie rozumianego coachingu jak i temat bardziej “odjechany”, jakim jeszcze do niedawna była dla mnie fizyka kwantowa. I mało kto potrafi w tak wciągający sposób opowiadać o tym, jak prawa świata kwantowego wpływają na nasz wewnętrzny świat. Przed szkoleniem słyszałem coś o fizyce kwantowej, ale nie zgłębiałem tematu. Gerard sprawił, że wiedzę na ten temat chłonę jak gąbka i wykorzystuję ją w codziennej praktyce do osiągania moich celów. To niesamowite szkolenie. Polecam coachom, którzy wzbogacą swoją mapę świata i odkryją kilka naprawdę mocnych narzędzi do pracy z klientami. Polecam też osobom nie zajmujących się profesjonalnie coachingiem, które poszukują skutecznych sposobów uzyskania zmiany we własnym życiu.
Rafał Rodak Coach i organizator rejsów coachingowych
Zaintrygował mnie tytuł seminarium – „Kwantowe Osiąganie Celów”. Co ma fizyka kwantowa do pracy coachingowej? A ponieważ prowadzącym był Gerard O’Donovan wiedziałam, że będzie to najwyższej jakości szkolenie. No i nie pomyliłam się. Zakończyłam udział w seminarium z efektem – WOW! Klarowne, logiczne prowadzenie, piękny język, mnóstwo przykładów naukowych, ciekawe ćwiczenia i wysoka energia prowadzącego. Ja już stosuję zadanie na 21 dni i obserwuję zmiany. Polecam serdecznie wszystkim.
Ewa Turek Coach
Kwantowe osiąganie celów było dokładnie tym, czego potrzebowałam, ogromną dawką energii, którą teraz muszę tylko odpowiednio ukierunkować. Już przed warsztatami miałam dużą wiedzę na temat osiągania celów, ale Gerard upewnił mnie, że tej wiedzy nie wystarczy mieć, ale należy ją wykorzystać. Te godziny spędzone na warsztacie były dźwignią, dzięki której wzrosło moje zaangażowanie, ambicja i wiara. A co za tym idzie, działanie. Właściwie to samo przebywanie z Gerardem ma działanie 'terapeutyczne', wystarczy wziąć kilka procent z jego niebywałej energii i można przenosić góry. Ja wzięłam. Wspaniałe doświadczenie.
Marta Żubrycka
Polecam każdemu, kto chce zwiększyć szansę na realizację swoich marzeń i celów do uczestnictwa w warsztacie „Kwantowe osiąganie celów”. Gerard O’Donovan pomaga pozbyć się ograniczających przekonań, rozszerza horyzonty, otwiera na nowe idee i metody pracy ze swoimi celami i pragnieniami. Pokazuje rolę emocji i entuzjazmu w realizacji celów. Dostarcza kompletnej, sprawdzonej metody pracy z sobą w realizacji celów, która gwarantuje sukces. Na pewno sprawdzę to metodę na sobie. Jestem mocno zmotywowana, za co Gerardowi serdecznie dziękuję.
Anna Szamreta
Polecam uczestnictwo w szkoleniu dla wszystkich poszukujących, mających szerokie horyzonty i chcących coś w życiu zmienić oraz przede wszystkim osiągnąć jakieś konkretne cele.
Uczestnik IK
Udział w szkoleniu dla doradców inwestycyjnych i analityków papierów wartościowych spełnił moje oczekiwania zarówno pod względem wysokiego poziomu merytorycznego większości zajęć, jak i ich organizacji. Mam nadzieję, że i w przyszłości formuła edycji programu będzie stale aktualizowana i dostosowywana do zmieniających się potrzeb i nowych trendów.
Krzysztof Mindykowski Frantschach Świecie S.A.
Z satysfakcją muszę stwierdzić, że dokonałem słusznego wyboru, decydując się na udział w Studium dla doradców inwestycyjnych i analityków papierów wartościowych. To jedno z najbardziej kompetentnych i dostępnych źródeł wszechstronnej wiedzy. Udało mi się ją zdobyć dzięki skuteczności organizacyjnej i dydaktycznej, jaką zaprezentował Instytut Rozwoju Biznesu.
Zdzisław Bohun Piekary Śląskie
Uzyskanie licencji doradcy inwestycyjnego oznaczało dla mnie istotny awans zawodowy. Szkolenia prowadzone przez Instytut Rozwoju Biznesu z pewnością pomogły mi w przygotowaniach do egzaminu na doradcę inwestycyjnego. Niewątpliwą atrakcją kursu były zajęcia prowadzone przez prof. Marka Borunia, podczas których można było oprócz zdobycia wiedzy z zakresu finansów poznać świat Wall Street.
Błażej Bogdziewicz Doradca Inwestycyjny licencja nr 203 BZ WBK AIB Asset Management
Miałam możliwość uczestniczenia w Masterclass. Tego typu otwarte praktyki oceniam jako niezwykle pożyteczne. Gorąco polecam. Dlaczego? Wyciągnęłam wiele wniosków i uświadomiłam sobie potrzebę wzmacniania własnych mocnych stron. Mam też większą świadomość ogromu pracy przede mną. Powiem tak: CFC jest świetnie wymodelowanym kluczem do warsztatu bardziej świadomych, pogłębionych praktyk coachingowych. Jeśli więc macie możliwość skorzystania z Masterclass – zróbcie to.
Dorota Słoniewska Specjalista ds. szkoleń PLL LOT

Na chwilę obecną jestem po dwóch zajęciach Masterclass i bardzo się cieszę, że przede mną kolejne sześć! Zarówno podczas pierwszego warsztatu, jak i drugiego występowałem jako coach oraz jako obserwator – w sumie byłem uczestnikiem czterech sesji na każdych zajęciach. Po wykonanej przeze mnie sesji otrzymałem mnóstwo informacji zwrotnych na temat moich silnych stron oraz tych słabszych. Masterclass, to 100% praktyki i ogromna dawka niesamowicie cennych informacji, z której wyniosłem bardzo dużo nauki. Polecam!!!

Damian Rozmarynowski (Cert NMC), Dyrektor ds. Sprzedaży Eurovito
iałem okazję brać udział w pierwszej organizowanej w Polsce superwizji przez Noble Manhattan Coaching i polecam regularne korzystanie z superwizji wszystkim, którzy przechodzą proces szkoleniowy na coacha lub są początkującymi coachami. Jest to świetne uzupełnienie kursu. Chociaż osobiście zauważam korzyści również dla doświadczonych coachów. Udział w superwizjach może ich ustrzec przed rutyną, zbyt dużym samozadowoleniem czy wypaleniem zawodowym. Jest to świetny moment na wymianę własnych doświadczeń w środowisku osób zajmujących się coachingiem czy podzieleniem się własnymi obawami lub spostrzeżeniami.
Piotr Cypel (Dip NMC), dyplomowany coach Noble Manhattan
Prowadzone w ramach Akademii sesje miały interaktywną formułę. Doświadczenia z zakresu pracy trenerskiej czerpane były ze wspólnej pracy na rzeczywistych sytuacjach szkoleniowych i biznesowych. (…) Z pełnym przekonaniem mogę polecić Akademie Trenera Biznesu każdej firmie i osobie, poszukującej programów rozwojowych dla swoich obecnych i przyszłych trenerów.
Magdalena Kościuk Kierownik Działu Szkoleń i Rekrutacji Action SA
Jestem pełna uznania dla wysokich kompetencji trenerów-konsultantów (…). Studia te wniosły do mojego osobistego rozwoju i zawodowego ogromny zasób wiedzy, wskazówek i przede wszystkim rozwój umiejętności w zakresie profesjonalnego planowania, przygotowania oraz prowadzenia szkoleń.
Jolanta Kiszelewska Główny Specjalista ds. Szkoleń i Rozwoju Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83
Poziom merytoryczny Akademii oceniam bardzo wysoko. Niezwykle cenny był dla mnie warsztatowy charakter zajęć, który pozwolił mi doświadczyć wielu technik trenerskich. Akademia wzbogaciła mnie w wiedzę merytoryczną i rozwinęła mnie osobiście. (…) Zyskałam silną motywację do dalszego pogłębiania wiedzy i rozwijania swoich kompetencji.
Małgorzata Połok Dyrektor Marketingu Pekao Faktoring Sp. z o.o.
Uczestniczyłam w zajęciach dydaktycznych, przygotowanych przez IBD Business School - Certificate in Business Mentoring (CBM). Łącznie odbyłam 96 godzin szkoleniowych, które pozwoliły mi się w pełni zapoznać z metodą jaką jest mentoring. Całe szkolenie zostało przygotowane i przeprowadzone bardzo profesjonalnie. W szczególności podobały mi się zajęcia merytoryczne prowadzone przez Agnieszkę Szwejkowską oraz Mirosława Borka. Wykazali się szeroką wiedzą oraz dobrym przygotowaniem omawianych zagadnień. Narzędzia używane w procesie mentoringu, ćwiczenia oraz sama teoria były jasno i klarownie przekazywane uczestnikom. Szkolenie spełniło wszystkie moje oczekiwania pomimo formy zdalnej. To tylko pokazało jak dobrze przygotowani są wykładowcy do nowego rodzaju pracy. Na pewno skorzystam ponownie z oferty dydaktycznej IBD Business School z nadzieją, że ich inne szkolenia również zostaną zrealizowane bardzo efektywnie i z należytą starannością.
Karolina Cwalina Stępniak Właściciel Usługi Szkoleniowo – Coachingowe Karolina Cwalina Stępniak
Miałam przyjemność brać udział w szkoleniu  Certificate in Business Mentoring (CBM) w formule online. Program szkolenia był bardzo dobrze opracowany, bogaty w merytorykę i koncentrował się przede wszystkim na kompetencjach mentorskich, które chciałam uzyskać, aby jeszcze lepiej wspierać moich klientów.  Nie brakowało również praktycznych przykładów. Osoby prowadzące ciekawie przekazywały wiedzę oraz prowadziły ćwiczenia angażując całą grupę. Polecam wszystkim, którzy chcą rozwijać się jako mentor.
Joanna Ceplin Przedsiębiorca digital, ekspert online marketingu Smart Brand Joanna Ceplin
Miałam przyjemność uczestniczyć w programie Certified Assesor for Assessment & Development Centre (CAADC). Szkolenie było realizowane w trybie online. Z pełnym przekonaniem rekomenduję udział w tym programie. Program został dopracowany pod każdym względem i poprowadzony tak, by angażować każdego z nas w ćwiczenia praktyczne, co wniosło ogromną wartość. Wiedza, doświadczenie i zaangażowanie trenerów to niewątpliwie największy atut tego programu, który został doceniony przez całą naszą grupę. Dodatkowo zostaliśmy wyposażeni w solidny pakiet materiałów szkoleniowych, które z pewnością będą przydatne w dalszej praktyce asesorskiej. Rekomenduję program każdemu, kto chce uczyć się sztuki assessmentu od praktyków z wieloletnim doświadczeniem i prowadzić go w oparciu o międzynarodowe standardy.
Agnieszka Leleń Head of Sales SHL Polska Sp. z o.o.
Rekomendujemy firmę IBD Business School, jako profesjonalnego partnera biznesowego w zakresie szkoleń zewnętrznych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zdalnej edycji szkolenia otwartego Certified Compensation and Benefits Professional. Szkolenie realizowane było za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Program szkolenia stworzony został z myślą o osobach, które nie posiadają doświadczenia w obszarze Compensation & Benefits lub chcą uporządkować i pogłębić swoją wiedzę. Uważamy, że szkolenie było przygotowane w sposób merytoryczny, a wiedza przekazana w sposób bardzo przystępny z naciskiem na warsztatowy charakter zajęć. Nie było to zatem tylko teoretyczne szkolenie, duży nacisk został położony na ćwiczenia w grupach oraz pracę indywidualną. Wysoki merytoryczny poziom zdalnej sesji, dobrze przygotowane materiały, doświadczenie i otwarci trenerzy sprawiają, że zdalna formuła zajęć miała wiele zalet, a uczestnicy czuli się bardzo komfortowo. Szkolenie uważamy za efektywne i wartościowe - po jego ukończeniu mam poczucie, że wyszliśmy z zajęć zarówno z solidną dawką wiedzy merytorycznej, jak i przykładami narzędzi, które możemy wykorzystać w dalszej pracy. Planując szkolenia i kursy w przyszłości dla siebie i swoich współpracowników będziemy brać pod uwagę możliwość kontynuowania współpracy z IBD Business School.
Magdalena Wołek Global HR Analytics Manager AmRest Holdings SE
Uczestniczyłam w szkoleniu Advanced Sales Management Program – cykl 5 weekendowych szkoleń. Szkolenie zostało przeprowadzone w sposób profesjonalny, przekazując wiedzę adekwatną do tematyki kursu z należytą starannością. Zdobyta wiedza pozwoliła uporządkować mi dotychczasową wiedzę i wykorzystać ją w praktyce w swoim zespole. Prowadzący posiadali bardzo duże doświadczenie zawodowe, co przełożyło się na zaangażowanie oraz sposób prowadzenia szkolenia. Ponadto byli profesjonalnie przygotowani merytorycznie i dzięki temu przekładało się to na praktyczne wykorzystanie tej wiedzy. Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób z doświadczeniem, jak i dla „początkujących” managerów/ leaderów, przez co polecam go każdej osobie, która jest lub chciałaby zacząć swoją przygodę w kierunku zarządzania zespołem.
Michalina Pasternak Plant Sales Team Leader & Intercompany Coordinator WIPAK
Szkolenie Certified Assessor for Assessment & Development Centre było jednym ze szkoleń, które dość długo miałam na swojej liście marzeń i muszę powiedzieć, że okazało się jednym z najlepszych szkoleń, w jakich brałam udział w ostatnich latach. Dodatkowo forma online w moim przypadku wzmocniła zaangażowanie i poczucie skupienia na zadaniu. Niesamowitą wartością warsztatów są prowadzący - ich wiedza, praktyka i umiejetność przekazania założeń CAADC w sposób bazujący na realnych projektach i sytuacjach są bezcenne. Polecam każdemu, kto nie tylko pracuje w HR, ale chce pogłębić wiedzę o kompetencjach, rozwoju pracowników czy też rekrutacji.
Anna Pacelt
Brałam udział w zdalnym szkoleniu Content Marketing (CM). Całe szkolenie zostało przygotowane i przeprowadzone bardzo profesjonalnie. Prowadzący wykazywał się dużą kompetencją,  ogromną wiedzą oraz doświadczeniem. Zajęcia były przemyślane i prowadzone w ciekawej formule, która zachęcała do aktywnego udziału w spotkaniach. Dzięki warsztatowemu charakterowi zajęć oprócz wiedzy zdobyłam umiejętność jej praktycznego wykorzystania. Polecam to szkolenie każdej osobie, które chce poszerzyć swoje umiejętności oraz wiedzę z zakresu Content Marketingu.
Magdalena Ananicz Antalis Poland Spółka z o.o.
Szkolenie High Performance Leadership nie bez przyczyny ma w nazwie High Performance. Szkolenie dzieli się na pięć bloków opisujących każdy z obszarów zarządzania ludźmi. Niewątpliwą zaletą szkolenia jest to, że każdy z bloków prowadzi inny trener, daj eto nieco inny pogląd na pewne zagadnienia, ale pozwala też skonfrontować stanowiska i wypracować najlepsze metody dla swojego środowiska pracy. Praca warsztatowa to zdecydowany plus formy szkoleniowej, ale też ćwiczenia w parach czy w grupie dają szansę wypróbować wcześniej przedstawione narzędzia czy informacje. Jeszcze bardziej można wzmocnić efektywność szkolenia po przez zaproszenie uczestników do samodzielnej pracy poza szkoleniami. Materiały, które są przekazywane podczas szkoleń są doskonałym źródłem informacji na podstawie której można budować plany, koncepty czy rozwiązania problemów. Dla celów ćwiczeniowych te problemy mogą być podane przez prowadzącego do opracowania, wierzę, na podstawie innych szkoleń, że to właśnie samodzielna praca pozwala ugruntować wiedzę, a koniec końców łatwiej ją zastosować.
Adrian Proszczuk Manager Common Services R&D DCP DIEHL Controls Polska
Niniejszym zaświadczam, że miałem przyjemność uczestniczyć w zdalnej edycji szkolenia otwartego Finanse dla niefinansistów, poziom I, poprzez platformę Microsoft Teams. Całe szkolenie zostało przygotowane i przeprowadzone bardzo profesjonalnie. Szkolenie prowadził Jarosław B. Wedler, który miał bardzo duże doświadczenie i wyczerpująco odpowiadał na zadawane pytania. Otrzymane materiały pozwalają mi na pogłębienie wiedzy. Z pewnością polecam szkolenia w IBD Business School.
Artur Harmata Prezes Zarządu Szpital Specjalistyczny ORTOVITA
Niniejszym zaświadczam, że IBD Business School Sp. z o.o. w ramach realizacji przedmiotu umowy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną SA wykonała dla członków zespołu koordynatora klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing szkolenie: „Trener biznesu” dla trzech uczestników w ramach pięciu sesji szkoleniowych odbywających się online (…). Szkolenie Business Trainer Certificate (BTC) realizowało 3 trenerów: Pan Dariusz Jęda, Pani Aneta Cibik-Matujewicz i Pani Katarzyna Janiec. Wszyscy prowadzący wykazali się profesjonalizmem oraz odpowiednim przygotowaniem dydaktycznym i merytorycznym. Sposób przygotowania i realizacji szkolenia oraz przekazane materiały szkoleniowe zostały dobrze ocenione przez uczestników szkolenia. Polecam współpracę z IBD Business School w ww. obszarze szkoleń.
Łukasz Górecki Dyrektor Klastra SA&AM Katowickiej SSE SA Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA
Idąc na szkolenie nie miałam jakiś określonych oczekiwań, ponieważ temat był dla mnie dość nowy, wcześniej nie miałam styczności z programami talentowymi, dlatego od razu po szkoleniu miałam dużo informacji do przetworzenia i musiało mi się to trochę ułożyć. Teraz gdy już mogę spojrzeć na wszystko z innej perspektywy mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że szkolenie było bardzo profesjonalne, poszerzyło moją wiedzę w zakresie zarządzania talentami i już widzę pierwsze korzyści w mojej pracy zawodowej. Prowadzący wykonali świetną pracę. Na każdym spotkaniu zadbano o miłą, kameralną atmosferę, pani Aneta dostosowała sposób prowadzenia szkolenia do poziomu zaawansowania grupy, p. Włodek wprowadził lekką zmianę w ćwiczeniach, która okazała się bardzo trafiona. Bardzo się cieszę, że mogłam być częścią grupy i na pewno szkolenie będzie dla mnie wartością dodaną
Zuzanna Rostkowska Główny specjalista Główny Urząd Statystyczny
Szkolenie CTCM w jakim miałam przyjemność uczestniczyć spełniło moje oczekiwania oraz wiele więcej. Swój udział rozpoczynałam pełna otwartości na nową dla mnie wiedzę i umiejętności, gotowa do poszerzania swoich doświadczeń w tej akurat sferze rozwoju zawodowego. Jako osobie zajmującej się zarządzaniem zasobami ludzkimi w służbie cywilnej, szkolenie dało mi szansę na wyjście poza dobre praktyki, z których korzystam w pracy i wprowadzenie pozornie drobnej zmiany o sporym znaczeniu innowacyjnym dla procesów. Natomiast w osobistej perspektywie, myślę o szkoleniu CTCM jako wyjście poza strefę zawodowego komfortu.
Eliza Witkowska Starszy Specjalista Główny Urząd Statystyczny