Studia Executive MBA po polsku – wiedza, praktyka, kompetencje miękkie

Studia MBA po polsku, realizowane wspólnie przez IBD Business School i Uniwersytet SWPS wg programu Executive MBA, oprócz klasycznych zagadnień dla tego typu kształcenia zawierają także cykl zajęć warsztatowych rozwijających „miękkie” kompetencje menedżerskie oraz rozbudowany program z psychologii w biznesie.

Studia MBA po polsku. Kompetencje miękkie – współczesne wyzwania

Studia MBA po polskuTakie podejście w konstrukcji programu studiów Executive MBA wynika z dwóch ważnych uwarunkowań. Po pierwsze, takie są dziś trendy światowe (czytaj więcej na ten temat). Sama tzw. „twarda” wiedza to za mało, by umieć sprawnie zarządzać firmą, działem czy zespołem i mieć wymierne rezultaty. Po drugie, wychodząc poza ramy międzynarodowego standardu MBA, w programie naszych studiów Executive MBA kładziemy szczególny akcent na specyfikę polskiego biznesu.

Praktyka pokazuje, jak bardzo członkom zarządów, dyrektorom zarządzającym i właścicielom firm oraz tzw. funkcjonalnym menedżerom – HR, marketingu, logistyki itp. – potrzebne są  kompetencje miękkie. Ci ostatni zdobywają ważną umiejętność zbudowania szerszej perspektywy działania w biznesie, torując sobie drogę do awansu zawodowego.

Ponadto, dzięki współpracy z Uniwersytetem SWPS i jego eksperckiej kadrze wykładowców uczymy studentów głębszego rozumienia psychologicznych aspektów w działalności biznesowej. Dotyczy to np. newralgicznych kwestii zarządzania każdą organizacją, jak umiejętność współpracy, prowadzenia skutecznych negocjacji, zarządzania zmianą oraz inspirowania zespołu przy zastosowaniu odpowiedniego stylu przywództwa. Odnosi się to także do kreatywności i wprowadzania innowacji w organizacji. Bez umiejętności miękkich i bez znajomości psychologicznych uwarunkowań w zachowaniach nabywców coraz trudniej jest utrzymać się na rynku, nie mówiąc już o rozszerzeniu biznesu czy zmianie jego profilu.

Studia MBA po polsku – czas poszukiwań i autorefleksji

Przygotowując program Executive MBA wychodziliśmy z założenia, że poświęcony na nie czas musi nie tylko dawać możliwość zdobycia nowej wiedzy i nowych kompetencji. Powinien także – co jest równie ważne – być okazją do weryfikacji własnych planów zawodowych. Chcielibyśmy, aby sprzyjał krytycznej analizy posiadanych umiejętności czy pogłębionej refleksji nad przedmiotem aktualnej działalności zawodowej. A nie ma ku temu lepszej sposobności niż wspólne zajęcia.

Gdy bowiem na sali spotykają się ze sobą doświadczeni wykładowcy – międzynarodowi i krajowi eksperci z ambitnymi studentami, którzy mają już za sobą kilkuletni staż menedżerski, tworzy się unikalna atmosfera do otwartych dyskusji i intelektualnych sporów, do zderzania poglądów i postaw.

Studia Executive MBA po polsku. Miejsce zajęć

Z pewnością takiej twórczej atmosferze sprzyja i samo miejsce zajęć: Green Park Conference Centre w Serocku, pięknie położony w leśnym otoczeniu nad Zalewem Zegrzyńskim. Ośrodek jest wyposażony w nowocześnie urządzone sale, serwuje doskonałą kuchnię, do dyspozycji gości oddaje komfortowe pokoje noclegowe, bezpłatny parking i dużą otwartą przestrzeń do aktywnego wypoczynku.

Studia MBA po polsku - miejsce zajęć

Green Park Conference Centre w Serocku

Zapraszamy do składania aplikacji.

Zobacz: program studiów Executive MBA, rekrutacja i opłaty

Powrót...