Kobieta z męskim sercem. Lektura dla każdego

Kategorie: Artykuły, Coaching
Nasze rekomendacje

 

Dlaczego? Bo każdy z nas napotyka w życiu na trudności, te zwykłe, codzienne, a czasem te, zdawać by się mogło, nie do pokonania. Historia, którą Adriana Szklarz opisała w swojej książce, dotyczy życia autorki, od blisko siedmiu lat żyjącej z przeszczepionym męskim sercem. I jak żyjącej!

Polecamy książkę „Kobieta z męskim sercem” dla tych, którzy muszą nauczyć się stawiać opór silniejszemu przeciwnikowi i uwierzyć, że to jest możliwe, ale także dla tych, którzy w swoich firmach i organizacjach odpowiadają za projekty w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu, obejmującej m.in. zapewnienie równych szans wszystkim pracownikom, bez względu na  stopień niepełnosprawności. „Jako osoba niepełnosprawna – czytamy na stronie Adriany Szklarz – posiadająca stopień niepełnosprawności, w ramach CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) pomagam podmiotom gospodarczym realizować programy kierowane do grupy ich interesariuszy, jakimi są pracownicy. Pomagam tym samym, wzmacniać komunikację employer brandingową, a także wdrażać programy na rzecz aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych i innych grup wykluczonych. Jako osoba niepełnosprawna, osiągająca swoje cele, jestem prawdziwą reprezentantką tej grupy – co w przypadku realizacji programów kierowanych do osób niepełnosprawnych ma istotne znaczenie, bo mocno przekonywające.”

„Kobieta z męskim sercem” to historia wyjątkowa.  „Wzruszająca. Mocna. Prawdziwa.” Tymi trzema wymownymi słowami opisała ją Marzena Chełminiak. „Kobieta z męskim sercem” Adriany Szklarz o historia młodej matki, która ze świata zdrowych i zapracowanych trafia do świata, którego nie przewidziała w swoim życiu. Ta książka to 7 lat walki o życie i macierzyństwo. Walki w oczekiwaniu na serce. To również liczne wskazówki dla osób chorujących, jak stawić opór nierównemu przeciwnikowi. To także książka dla rodzin osób chorujących, pomagająca i im wytrwać w wielu trudnych sytuacjach. Publikacja stanowi również kompendium wiedzy na temat transplantacji, zarówno w ujęciu medycznym jak  i prawnym, przygotowanym  m.in., przez prof. Romana Danielewicza.

„Kobieta z męskim sercem” Adriany Szklarz jest niesamowitą dawką pozytywnej energii i  nadziei, niezbędnej każdemu chorującemu czy rodzinom chorego. Maria Rotkiel, znana psycholog, tak podsumowała książkę:  „Poznaj kobietę z męskim sercem, a zyskasz przyjaciela, który wesprze Cię w stawianiu czoła wyzwaniom. Poznaj zwycięzcę , który da Ci wiarę,  nadzieję i siłę”.

A oto kilka recenzji czytelników, które są najlepszą rekomendacją tej książki:

Anna K.: Przeczytałam dzisiaj w nocy książkę. Uważam że powinna zostać lekturą obowiązkową w szkołach średnich. Mam także nadzieję, że może ktoś zdecyduje się przygotować wersję filmową. Jest to niesamowita opowieść o cierpieniu, tęsknocie, a przede wszystkim nadziei i walce o życie.

Piotr K.: Trudno zebrać myśli i emocje w słowa po przeczytaniu tej wspaniałej książki, zacytuję więc J.W.Goethe: „Kiedy pierwszy raz czytam dobrą książkę, doświadczam uczucia, jakbym zyskał nowego przyjaciela.”

Aleksandra Ś.:  Przeczytałam… Ta książka zagrała na mojej pięciolinii uczuć. Podczas lektury były: łzy, śmiech, współczucie i duma, że może być tyle siły w tak drobnej istocie. Po przeczytaniu: dogłębna analiza własnego życia i pytanie po co przejmować się problemami dnia codziennego? Przecież to tylko drobiazgi. Najważniejsze, żeby każdy z nas znalazł w sobie siłę, aby podjąć walkę o to,  co dla niego najważniejsze…

Patrycja S.: Ta książka jest przepełniona emocjami, i aż trudno nie zapłakać czytając ją. Niezwykła opowieść o miłości, rodzinie, podejmowaniu decyzji i walce. Najbardziej wzruszająca książka jaką czytałam. Prawdziwa opowieść o życiu, miłości, cierpieniu, umieraniu i… dalszym ŻYCIU takim samym lecz z nowym przyjacielem. Każdy znajdzie w niej odbicie swoich najgłębszych tęsknot, pragnień  i lęków, swojej wrażliwości i siły. Dzięki tej lekturze łatwiej rozeznać się we własnej prawdzie, we własnych mistyfikacjach i w wątpliwościach… Przeszywająca do szpiku kości.

Więcej o książce i CSR na: www.adrianaszklarz.pl

Książkę można kupić w sieci EMPIK oraz na stronie  Adriany Szklarz

[ssba]