Zarządzanie zmianą – 10 najważniejszych zasad

Kategorie: Artykuły, Zarządzanie

Dynamicznie zmieniający się świat wymaga dostosowania się do nowych warunków, co może jednak przysporzyć pewnych trudności. Istnieją dość popularne modele teoretyczne dotyczące zarządzania zmianą. Dawid Szymański w swoim artykule opisuje najważniejsze zasady, jakimi należy  się kierować, by przyniosło oczekiwane rezultaty i by wprowadzane zmiany zyskały akceptację nie tylko managementu, ale i wszystkich pracowników.

Studia Executive MBA. Dlaczego warto je ukończyć? Wywiad z prof. Janem Nowakiem

Kategorie: Artykuły, Zarządzanie

Unikalną pozycję studiów Executive MBA wśród zarówno programów uniwersyteckich, jak i szkoleniowych można skwitować następującą konstatacją: są to najbardziej praktyczne studia wśród studiów akademickich, a zarazem najbardziej akademickie wśród programów szkoleniowych!

Standardy studiów MBA. Czy są przestrzegane w Polsce?

Kategorie: Artykuły, Przywództwo, rozwój menedżerski, HRM, Zarządzanie

Standardy studiów MBA (Master of Business Administration)  tworzą – oraz kontrolują ich przestrzeganie – organizacje, instytucje, organy rządowe (lub desygnowane przez nie agencje pozarządowe) odpowiedzialne za jakość edukacji w danej dziedzinie lub w całym szkolnictwie wyższym. Najwyższym „certyfikatem jakościowym” w kształceniu MBA jest posiadanie tzw. potrójnej korony akredytacyjnej (tripple-crown accreditation), czyli wszystkich trzech akredytacji: AMBA, EQUIS i AACSB. W świecie jest tylko 90 (wg danych z sierpnia 2018) uczelni i szkół biznesu cieszących się „potrójną koroną” – w Polsce są tylko dwie.

Absolwenci MBA – coraz bardziej doceniani przez pracodawców

Kategorie: Artykuły, Zarządzanie
Absolwenci MBA a globalny rynek pracy Według najnowszego badania pt. Corporate Recruiters Survey, przeprowadzonego na zlecenie Graduate Management Admission Council (GMAC), 81% firm na świecie planuje zatrudnić absolwentów MBA w 2018 roku[i]. Od czasów Wielkiego Kryzysu Finansowego, kiedy wielu...

Kariera po MBA

Kategorie: Artykuły, Przywództwo, rozwój menedżerski, HRM, Zarządzanie
Kariera po MBA – na co zwracać uwagę przy wyborze studiów Dyplom ukończenia studiów MBA nie jest celem samym w sobie. To jedynie środek do pomyślnego rozwoju kariery w zarządzaniu. Każdy kandydat na studia MBA powinien zatem postawić sobie wyraźne cele zawodowe. Jak chcę rozwijać swoją...

Szkolenia menedżerskie. Polski rynek pracy w 2018

Kategorie: Artykuły, Przywództwo, rozwój menedżerski, HRM, Zarządzanie

Co charakteryzuje polski rynek pracy na początku 2018 roku i jakie będą wymagania i oczekiwania pracodawców odnośnie do przygotowania zawodowego pracowników? Na jakie kwalifikacje, kompetencje i umiejętności będzie szczególne zapotrzebowanie?

International MBA Buckinghamshire New University w Polsce

Kategorie: Przywództwo, rozwój menedżerski, HRM, Wideoteka, Zarządzanie

Wywiad || Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z dr Lrraine Watkins-Mathys, Dziekanem Wydziału Wzornictwa Przemysłowego, Mediów i Zarządzania w Buckinghamshire New University z Wielkiej Brytanii. Tematem nagrania jest m.in. prezentacja oferty edukacyjnej Uniwersytetu, w tym w szczególności programu International MBA.

Źródła dofinansowania studiów MBA i studiów podyplomowych

Kategorie: Artykuły, Finanse, rynki kapitałowe, rachunkowość, Ład korporacyjny i prawo, Marketing i PR, sprzedaż, obsługa klienta, Przywództwo, rozwój menedżerski, HRM, Zarządzanie

W obecnej perspektywie finansowej istnieją 3 potencjalne możliwości ubiegania się o dofinansowanie studiów podyplomowych, w tym także studiów MBA: 1) środki dostępne w ramach Podmiotowego Systemu Finansowania, 2) środki dostępne w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego, 3) dofinansowanie studiów podyplomowych dla osób bezrobotnych.

Kształcenie Menedżerów a MBA - fenomen popularności MBA. Rozmowy IBD.

Kategorie: Wideoteka, Zarządzanie

Rozmowy IBD || Profesorowie Henryk Sterniczuk i Jan Nowak, czyli praktycy z wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem w zakresie kształcenia menedżerów, rozmawiają o tym, dlaczego studia MBA mając już ponadstuletnią historię, nadal cieszą się dużą popularnością.

Czy programy MBA dobrze rozwijają umiejętności „miękkie”?

Kategorie: Artykuły, Finanse, rynki kapitałowe, rachunkowość, Przywództwo, rozwój menedżerski, HRM, Zarządzanie

prof. Jan Nowak || Pracodawcy już od jakiegoś czasu apelują do szkół biznesu o lepsze przygotowanie absolwentów pod względem umiejętności „miękkich”. Ponadto ostatni światowy kryzys finansowy uświadomił nam, że „twarda” wiedza finansowa, którą szczyciło się wielu posiadaczy tytułu MBA pracujących na Wall Street, nie wystarcza, żeby być światłym, odpowiedzialnym specjalistą czy menedżerem. Potrzebna jest też dobrze rozwinięta inteligencja emocjonalna oraz zachowania etyczne i odpowiedzialność społeczna.