Polscy menedżerowie na globalnym i krajowym rynku pracy

Kategorie: Artykuły, Przywództwo, rozwój menedżerski, HRM, Zarządzanie

Rynek pracy menedżerów w Polsce

Jaki jest rynek pracy menedżerów? W najnowszym numerze „Contact Online”, wydawanym przez British Polish Chamber of Commerce, została opublikowana rozmowa z prof. Janem Nowakiem na temat przygotowania polskich menedżerów do zajmowania najwyższych stanowisk zarządczych zarówno w krajowych firmach, jak i międzynarodowych, w tym w ich polskich oddziałach. Profesor Nowak podkreśla, że coraz więcej polskich specjalistów trafia do top managementu globalnych korporacji, ale ciągle jest to stosunkowo niewielka liczba.

Dlaczego tak się dzieje? Jakie są główne przeszkody w zajmowaniu kierowniczych stanowisk przez polskich specjalistów w międzynarodowych korporacjach? Co, wreszcie, ma decydujący wpływ na osiąganie przez nich zarządczego sukcesu? W wywiadzie znajdują się m. in. odpowiedzi na te pytania, a także diagnoza prof. Nowaka na temat potrzebnych zmian w stylu zarządzania i przywództwa polskich menedżerów aspirujących do ról zarządczych w firmach globalnych. Ponadto prof. Nowak odpowiada na pytania dotyczące roli studiów MBA w awansie menedżerów na najwyższe stanowiska zarządcze, podkreślając różnice między  klasycznymi programami MBA a programami Executive MBA.

Zapraszamy do lektury Wywiadu Michaela Dembinski  z prof. Janem Nowakiem, Dyrektorem Programów MBA w IBD Business School

[ssba]